עניין של סגנון (2006)

אחד ממחזותיו המפורסמים ביותר של נואל קאורד

"יעיל, שנון ומשעשע. לנה קריינדלין היא במאית מוכשרת, אינטלקטואלית ואקלקטית שמעורה היטב באמנות העולמית העכשווית.אפרת בןצור עושה במחזה תפקיד אנושי, מלא, סקסי, מהורהר ומרתק, וגם יחזקאל לזרוב וסשה דמידוב הם זוג משגע."

זמן תל אביב

"קלילה, מהנה ומשעשעת! ממתק תיאטרלי מסוגנן ובוהק, שניתן להעביר איתו ערב בכיף. פינג-פונג שנון של דמויות מתוחכמות, עבודה יפיפייה ומעטפת מלוטשת.אפרת בןצור, סשה דמידוב ויחזקאל לזרוב מגישים ביצוע מלא חן וברק תיאטרלי"

ידיעות אחרונות

ספור שנון, אירוני, לפעמים מר, על החיים החופשיים, ועל המחיר שמשלמים עבורם

עניין של סגנון (DESIGN FOR LIVING) אחד ממחזותיו המפורסמים ביותר של נואל קאורד (לצד קדחת האביב, חיים פרטיים והילולת רפאים) הועלה לראשונה ב-1933 בניו-יורק, כשצוות השחקנים כולל את הזוג  ה"מלכותי" אלפרד לונט ולין פונטין, ולצידם את המחזאי עצמו, בדמות ליאו המחזאי המצליח. ההצלחה הייתה מיידית.

 

הביקורות, ובראשן מבקרים מהוללים כרוברט בנצ'לי מהניו-יורקר וברוס אטקינסון מהניו-יורק טיימס, גמרו את ההלל על הקומדיה המרירה, ועל המשחק המבריק של השלישייה. ההפתעה הגדולה של הערב הייתה נואל קאורד עצמו. איך יתמודד מול צמד כוכבים כלונט ופונטין, שאלו? אך הוא כבש את הבמה בסערה. מרגע שפרץ לבמה, עוד לפני שאמר את המילה הראשונה, כאשר ניגש לחלון ועמד עם גבו לאולם, כמו עבר זרם חשמלי בקהל. איזו נוכחות!!!

המחזה מספר את סיפורם הבלתי שיגרתי של גילדה, ליאו ואוטו, שלושה אמנים צעירים

המחפשים את עצמם, הצלחתם ואהבתם, בקומבינציה זו או אחרת, על פני פאריס-לונדון-וניו יורק . הם מוכשרים, הם מבריקים, הם אינדיבידואליסטים נהנתנים חסרי מעצורים.

 

אוטו, צייר מוכשר לפני פריצה, אוהב את גילדה – מעצבת פנים, שמחזירה לו אהבה, אבל לא נשארת שוות נפש לידידו הטוב ליאו, מחזאי מבריק בתחילת הדרך.

 

אל השלישייה הצבעונית הזאת מצטרף גם ארנסט, אספן ומוכר תמונות, מבוגר מהם, הצופה מן הצד במתרחש עד שגם הוא נסחף למערבולת לתקופה קצרה, קצרה כי בסך הכל הוא לא אחד מהם. לא כמותם. לא שונה.

לפרוש על הבמה אהבה בשלושה לא היה עניין של מה בכך בשנות ה-30 , אבל נואל קאורד עשה זאת בגדול. והקהל השמרני נענה בשקיקה. כל מי שרצה לשבור את חוקי המוסר המהוגן ולא העיז – הזדהה עם גיבורי המחזה.

אלא שגם כאן הדרך אל האהבה עוברת דרך אי הבנות, קונפליקטים, סצנות של קנאה, בגידה, פרידות ופגישות, לבבות שבורים – כל קשת הרגשות המהווה את עיצוב החיים.

 

זהו ספור שנון, אירוני, לפעמים מר, על החיים החופשיים, ועל המחיר שמשלמים עבורם.

 

הצגה ראשונה - 14.01.2006

יוצרים

שחקנים

הצגות נוספות שאולי יעניינו אותך

העבד

העבד

סיפור על אהבה, כנות וחושניות - בעולם של תוקפנות, רצח ופוגרומים נוראים
הצגה קרובה - 19.7
לפרטים ורכישה
אונייגין. הערות שוליים

אונייגין. הערות שוליים

על פי הרומן בחרוזים מאת אלכסנדר פושקין
הצגה קרובה - 12.9
לפרטים ורכישה
במנהרה

במנהרה

סאטירה פוליטית עכשווית
הצגה קרובה - 24.10
לפרטים ורכישה
כפר

כפר

על פי המחזה מאת יהושע סובול בבימויו של יבגני אריה
הצגה קרובה - 5.9
לפרטים ורכישה
אלף שמשות זוהרות

אלף שמשות זוהרות

על פי רב-המכר מאת חאלד חוסייני
הצגה קרובה - 11.7
לפרטים ורכישה
יאקיש ופופצ'ה

יאקיש ופופצ'ה

קומדיה עגומה, ססגונית ומצחיקה
הצגה קרובה - 21.11
לפרטים ורכישה