קדוש מעונה (2016)

מאת מריוס פון מיינבורג

"הצגה מיוחדת וקשה המנסה להעביר ביקורת חברתית ומעמידה מראה מול הצופה, מול החיים העכשוויים שלנו ומנסה לפקוח לצופה את העיניים לסביבתו. מה שמתגלה לא כל כך נעים אבל משהו צריך להיעשות לפני שיהיה מאוחר מידי. אל תפספסו!!"

סלונה

"קדוש מעונה נכתב בגרמניה, אבל נראה כאילו נכתב כאן ועכשיו בישראל. המחזה המודרני עוסק בגזענות, באלימות, בחוסר סובלנות, ובתוצאות ההרסניות של פנטיות דתית... ההצגה מבויימת בקלילות, לפעמים בקצב מסחרר כמעט קליפי, בליווי מוסיקה עוצמתית וקטעי וידיאו. כמו מופע ראפ על אלימות וגזענות. ההצגה מפגישה לראשונה על הבמה את משפחת דמידוב, סשה, סטבלנה ודניאל. שווה לראות את קדוש מעונה בתיאטרון גשר. אני מבטיח לכם שלא תתענו, ואפילו תיהנו"

רשת ב'

"קדוש מעונה": האב, הבן ורוח התיאטרון. מחזה אינטליגנטי על חוסר האונים של הרציונליות הנאורה אל מול קנאות דתית, המדבר בסולם תרבותי בעייתי, אך מרתק בזכות המשחק, הבימתי והגנטי... צוות השחקנים כולו עושה עבודה מרשימה... דניאל דמידוב בתפקיד הראשי משחק לצד אמו סבטלנה דמידוב ואביו ישראל (סשה) דמידוב.. נראה לי שהתפוח הזה בהחלט אינו מבייש את העצים עליהם צמח. דמותו ומשחקו מאתגרים ומעוררים עניין בעתידו"

הארץ

"מחזה גרמני חשוב עולה בתיאטרון גשר כמענה למתרחש, למתלהם ולמאיים אצלנו...זריקה אירונית באגו הישראלי הנפוח המתעלם מהמתרחש כאן, מהקיטוב הבוטה והאלימות כלפי כל מה שאינו צועד בתלם. קדוש מעונה נחתה אצלנו בזמן הנכון, בביצוע מצוין"

הבמה

""קדוש מעונה" בתיאטרון גשר: דניאל דמידוב עף על עצמו... איזה טיימינג מדהים- קדוש מעונה נכתב בגרמניה, אבל נראה כאילו נכתב כאן ועכשיו בישראל... ההצגה זורמת בקלילות כמעט קליפית, פלוס מוזיקה עוצמתית וקטעי וידיאו... "קדוש מעונה" נראית כמו מופע ראפ על אלימות וגזענות... שווה לראות את "קדוש מעונה". אני מבטיח שלא תתענו ורוב הזמן תהנו"

ירמי עמיר, מגהפון

"קדוש מעונה כתוב בנימה אירונית המעוררת צחוק ודמע. משחק מעולה של כל המשתתפים ובראשם, משפחת דמידוב בהרכב מלא"

מוטק'ה

האם מוכרחים למות למען האמונה? האם כל קדוש מוכרח להתענות והאם כל מי שמתענה קדוש הוא?

בנימין גילה את אלוהים.

הוא הוגה יומם ולילה בכתבי הקודש. חברתו לכיתה בודקת את גבולות האמונה שלו, תלמיד אחר מאמין בו כמו במשיח. המנהלת מקווה שמדובר במרד נעורים, אבל המורה למדעים לוקחת את בנימין כפרויקט אישי.

כך נולד בבית הספר הקרב בין דת למדע, בין פנאטיות דתית לפנאטיות אתאיסטית.

מחזה מודרני מצחיק ומפחיד, שמאיר באור חדש נושא אקטואלי. האם מוכרחים למות למען האמונה? האם כל קדוש מוכרח להתענות והאם כל מי שמתענה – קדוש הוא?

 

מריוס פון מיינבורג (יליד מינכן, 1972), אחד המחזאים הגרמניים הצעירים המוערכים ביותר, משמש מאז שנת 1999 כדרמטורג בתיאטרון שאובינה בברלין. המחזה "קדוש מעונה" זכה לשבחי הביקורות בגרמניה וכעת מועלה באנגליה, ברוסיה וארה"ב. 

 

משך ההצגה: שעה וארבעים ללא הפסקה

הצגה ראשונה: 1 באפריל, 2016

 

 

יוצרים

שחקנים

הצגות נוספות שאולי יעניינו אותך

הכלה וצייד הפרפרים

הכלה וצייד הפרפרים

מאת נסים אלוני
הצגה קרובה - 3.2
לפרטים ורכישה
העבד

העבד

סיפור על אהבה, כנות וחושניות - בעולם של תוקפנות, רצח ופוגרומים נוראים
הצגה קרובה - 31.1
לפרטים ורכישה
אלף שמשות זוהרות

אלף שמשות זוהרות

על פי רב-המכר מאת חאלד חוסייני
הצגה קרובה - 27.1
לפרטים ורכישה
ילד תיאטרון

ילד תיאטרון

מופע קברט של עידו מוסרי
הצגה קרובה - 25.3
רומיאו ויוליה

רומיאו ויוליה

מאת ויליאם שייקספיר
הצגה קרובה - 11.2
בכל שעה עגולה

בכל שעה עגולה

מאת יחזקאל לזרוב ובבימויו
לפרטים ורכישה