שוורץ וחיות אחרות (2008)

מאת ברנרד מלמוד, פטריק בסון, אנטון צ'כוב

"תיאטרון גשר במיטבו! יבגני אריה והמעצב מיכאל קרמנקו הם להטוטני דמיון תיאטרלי. אלכסנדר סנדרוביץ המעולה מעופף בכל רחבי הבמה. תיאטרון מרתק עם נימה של קסם"

הארץ

"הדבר המרענן כשתיאטרון גשר הוא במיטבו, כמו בערב זה, הוא שסיבת העלאת הצגה היא תיאטרונית בלבד: היא מוצגת מפני שזה מה שהבמאי רצה להציג... יבגני אריה והמעצב מיכאל קרמנקו הם להטוטני דמיון תיאטרלי. אלכסנדר סנדרוביץ המעולה מעופף בכל רחבי הבמה. תיאטרון מרתק עם נימה של קסם"

הארץ

"ההצגה מבוססת על שלושה סיפורי חיות מודרניים שעובדו על ידי רועי חן ויבגני אריה...שלושת הסיפורים עוסקים במאבק בין העולם המסודר וההגיוני של בני האדם לבין העולם הכאוטי והיצרי של החיות... אלכסנדר סנדרוביץ' בביצוע וירטואוזי כעורב המתפרע, הופך את הספור הראשון לפנינה. ביצוע עדין של דודו ניב עבודה עיצובית מרשימה של מיכאל קרמנקו.ביצוע יפהפה של צוות מצויין בהם לוסי דובינציק ככלבה האבודה,ואלון פרידמן כאווז הקרקס הגאה...בידיו של רב-אומן כמו אריה הופכת ההצגה לערב קסום."

ידיעות אחרונות

"ערב מרהיב ומלא דמיון של תיאטרון איכותי ונוגע ללב. פנינה אמיתית! עבודת עיצוב מדהימה וביצוע יפיפה של צוות מצוין"

גל"צ

"בזכות ביצוע וירטואוזי של אלכסנדר סנדרוביץ בתור העורב המתפרע ההצגה הקטנה הזאת הופכת לפנינה אמיתית ... עבודת עיצוב מדהימה וביצוע יפיפה של צוות מצוין... בידיו של רב אומן כמו יבגני אריה, עם הצוות הנפלא שעובד איתו הופכת ההצגה לערב מרהיב ומלא דמיון של תיאטרון איכותי ונוגע ללב."

גל"צ

"יבגני אריה מצליח להפתיע כל פעם מחדש בעיצוב הדמויות וברעיונות המקוריים הייחודיים לו.אלכסנדר סנדרוביץ' בתפקיד נפלא כשוורץ העורב. אי אפשר שלא להתפעל מעבודתו של ג'יל בן דוד עם הבובה כבוב החתול, לוסי דובינצ'יק כקשנקה הכלבה ואלון פרידמן כאיוון איוואנוביץ' האווז."

כלכליסט

"הבימאי יבגני אריה מצליח בבימויו הנהדר ורב הדמיון ובעזרת צוות שחקנים צעירים ללכד את שלושת הסיפורים לכלל הצגה מושלמת ,מבריקה ויוצאת דופן. הצגה מבריקה, עשירה בויזואליה ,מלאה בהומור וסאטירה , במוסיקה נהדרת שחיבר אבי בנימין שגם מנצח על התזמורת החיה ובעושר הצבעוני של התפאורה והתלבושות שעיצב מיכאל קרמנקו.את העורב מגלם בהצלחה מפעימה אלכס סנדרוביץ,יובל ינאי מצויין,זיל בן דוד-מקסים בשרתו ובמשחקו,וכך גם דוד ניב. לוסי דובינצ'יק ,בתפקיד הכלבה קשטנקה,פשוט נפלאה,ומשחקה נדיר באיכותו"

צפון העיר

"יבגני אריה לוקח אותנו בדרכו הייחודית לשיטוט מחוץ לעצמנו ומגיש לנו פנטזיה רבת אפשרויות, צבעונית, מצחיקה ושנונה עם רבדים ועומק, אך בעיקר מקורית. תאורה נפלאה של במבי, ג'יל בן דוד נותן הופעה מרטיטה לצד דודו ניב המצוין את ההצגה גונב אלכס סנדרוביץ בתפקיד שוורץ"

העיר

""שוורץ וחיות אחרות " היא הצגה מענגת שתחזיר צופי תיאטרון מתגעגעים להנאה תיאטרלית ברמה גבוהה, עם הרבה טעם טוב,ובלי מדי אפקטים. אריה יבגני ,הבמאי,משלב גם הפעם מסורת משחק רוסית,עם תרבות יהודית ועוקצנות ישראלית.ציון מיוחד מגיע למתרגם רועי חן,שתרגם ועיבד את הטקסטים בכשרון רב ולאבי בנימין ,שהלחין את המוסיקה לשלושת המחזות. תיאטרון גשר מצליח שוב לרגש לעניין ולהפתיע"

אורות העיר

"תסמכו על אריה שהוא ממצה עד תום את הפוטנציאל של היסודות הקרקסים בסיפור ומוציא את הקהל החוצה מסופק ומחויך.יש משהו כובש ומקסים בדיאלוג. בגשר יוצרים את התיאטרון הכי מרתק בישראל"

ידיעות תל-אביב

"תיאטרון גשר שב ומוכיח בהפקותיו שכל הנוגע לתיאטרון רפרטוארי יצירתי אין לו מתחרים בארץ."שוורץ וחיות אחרות" מציעה לצופה ערב של תיאטרון יצירתי שמשוחק נהדר.לכל אורך ההצגה מנגנת תזמורת חיה,שנותנת לערב תחושה של קברט אפלולי"

Time Out

"בימוי רב מעוף של יבגני אריה.תרגום שנון של רועי חן... מגלמי החיות כולם עושים עבודה יפה,משחק נפלא של אלכסנדר סנדרוביץ בתפקיד העורב שוורץ,הכלבה בשם קשטנקה ,מגולמת באופן מקסים על-ידי לוסי דובינצ'יק ואלון פרידמן בתפקיד האווז"

גלובס

"תיאטרון גשר שב כהרגלו ומעניק לקהל הפתעה מרנינה בערב צבעוני ומרגש אלכס סנדרוביץ' מקסים בתפקיד העורב שוורץ. הוא חם, מרגש ובעיקר משעשע. שפת התנועה שסיגל לעצמו כמו יתר חבריו היא מלאכת מחשבת. יובל ינאי בתפקיד האב, אנג'לה שטיינגרט בתפקיד האם ושני שטיינגרט בתפקיד הבן, מגלמים תפקידים יפים ואמינים. "שיחת חיות" הופקדה בידי שני שחקנים מעניינים שהפגינו משחק רהוט ומלוטש. את מוריס מגלם דודו ניב ברגישות ובכנות הטוטלית המאפיינים אותו כשחקן, ואילו החתול בוב הוא ג'יל בן דוד המשחק ומפעיל בו זמנית בובת חתול גדולה במיומנות וחן רב. לוסי דובינצ'יק נפלאה בתפקיד קשטנקה הכלבה המרוטה, ואלון פרידמן המגלם אווז לוליין חכם וגאה מעניקים לצופה חוויה בלתי נשכחת. כמו כן מצויינים יובל ינאי בתפקיד הליצן, אנג'לה שטיינגרט כחזירה חיננית ואלכסנדר סנדרוביץ' כחתול מתחכם וסימפטי. ערב מעניין לאוהבי חיות ותיאטרון"

אפוק טיימס

"הביצוע מעולה, מלוהק ומשוחק ע"י צוות מיומן ומוכשר בבימויו של המאסטר יבגני. בעיקר כדאי לציין את אלכס סנדרוביץ' ואת לוסי דובינצ'יק. התפאורה והתלבושות של מיכאל קרמנקו והמוסיקה של אבי בנימין, המושמעת ומבוצעת על הבמה, מוסיפות להצגה הרבה ברק, אווירה וחיוניות. מדובר בתיאטרון אחר, שונה מהמקובל, שגם ילדים ולא רק מבוגרים ימצאו בו עניין, ועל כך יש לשבח את היוזמים והמבצעים"

מקור ראשון

אנטולוגיה פרועה

שלושה סיפורים המתרחשים בשלוש ארצות שונות ובשלוש תקופות שונות, וחוט מקשר שזור ביניהם – הקשר המיוחד, לעיתים אבסורדי, הנרקם בין חיות מדברות ובין בני אדם.

בסגנון פרוע ופיוטי אנו פוגשים בצד האנושי בחיה ובצד החייתי של האדם.

במפגש בין האדם לחיה, המפליא הוא לא שחיות מדברות, אלא מה הן אומרות.

 

יהודי במקור

על פי הסיפור  The Jewbird מאת ברנרד מלמוד

ארה"ב, שנות השבעים

שוורץ, עורב יהודי פטפטן החי כבר 299 שנה, מתפרץ  ערב אחד לבית משפחת כהן בניו-יורק

ואיתו ריח העולם הישן והעיירה היהודית. אבי המשפחה, הארי, היהודי "החדש" והיאפי, חושש מהמפגש בין בנו הצעיר לבין היהודי "הישן" והגלותי, אך שוורץ לא מתכוון לעזוב כל כך מהר ובני המשפחה גם הם נקשרים לעורב הפטפטן וזולל ההרינג, למורת רוחו של האב.

 

שיחת חיות

על פי מחזה מאת פטריק בסון

צרפת, כיום

מוריס, זקן טוב לב, מוצא אהבה חדשה שנים לאחר שהתאלמן. בוב, חתולו הסקפטי ששומע על כך לראשונה, אינו בטוח כי הוא בשל להכניס אישה חדשה לבית, לאחר מותה של גבירתו האהובה, ובין השניים מתנהל דיון סוער סביב שאלת הבעלות על הבית והנאמנות לאישה שהלכה.

 

קשטנקה

על פי סיפור מאת אנטון צ'כוב

רוסיה, סוף המאה ה-19

קשטנקה הכלבה מאבדת את אדונה השיכור ומאומצת על ידי ליצן. בביתו היא פוגשת באווז, חזירה וחתול  ומגלה אט אט שהחבורה העליזה מרכיבה קרקס חיות נודד, אותו מפעיל הליצן. היא לומדת במהרה את רזי המקצוע האכזרי, אך ממשיכה להתגעגע לאדונה המתעלל, אותו איבדה.

 

הצגה ראשונה: 05.03.08

 

יוצרים

שחקנים

הצגות נוספות שאולי יעניינו אותך

רודף העפיפונים

רודף העפיפונים

עיבוד בימתי לרב המכר של חאלד חוסייני בבכורה ישראלית
הצגה קרובה - 27.6
לפרטים ורכישה
הצגת ילדים
פו הדב

פו הדב

הדב המפורסם בעולם מגיע לבמת תיאטרון גשר!
הצגה קרובה - 29.6
הדיבוק

הדיבוק

אחת הקלאסיקות החשובות של המחזאות היהודית בת זמננו בעיבוד מודרני ופרשנות מחודשת
הצגה קרובה - 25.5
לפרטים ורכישה
הקברט השלישי - הסנה הבוער

הקברט השלישי - הסנה הבוער

שירים מתקופת מלחמת העולם ה-2 בעיבוד מודרני
יאקיש ופופצ'ה

יאקיש ופופצ'ה

קומדיה עגומה, ססגונית ומצחיקה
לפרטים ורכישה
במנהרה

במנהרה

מאת רועי חן
לפרטים ורכישה