יאקיש ופופצ'ה

על פי המחזה מאת חנוך לוין

קומדיה עגומה, ססגונית ומצחיקה

המחזה "יאקיש ופופצ'ה", הוא מחזהו ה-19 של חנוך לוין, וכמו רבים ממחזותיו הוא בויים על ידו ועלה בתיאטרון הקאמרי בשנת 1986. בגירסה ההיא, שיחקו אהרון אלמוג וג'יטה מונטה בתפקיד יאקיש ופופצ'ה, אלברט כהן בתפקיד השדכן וזהרירה חריפאי בתפקיד הזונה.  המחזה "יאקיש ופופצ'ה" הוא מחזה מצחיק, שנון וקצבי, עם הברקות לשוניות רבות. לוין הגדיר את המחזה כקומדיה עגומה.

 

המחזה מספר על יאקיש, בחור מכוער ועני המתחתן מחוסר ברירה  עם פופצ'ה המכוערת כקרוקודיל.כשהשניים לא מצליחים לקיים יחדיו את מצוות ה"פרו ורבו", מתחיל מסע הזוי ומטורף בו שותפים הורי החתן והכלה, שדכן, גיס וזונה (שהיא אגב "בכלל לא מה שרואים"). במסע הזוי זה, מנסים כולם להביא לכך שה"בלי-יכולת" יוכל סוף סוף להזדווג עם ה"בלי צורה".

ניתן לראות ב"יאקיש ופופצ'ה", מחזה על הדימויים, הציפיות והסטריאוטיפים שאנשים כופים על חיי המין של זולתם ושל עצמם. כולם מתערבים בחיי המין של זולתם, כולם מנסים להיות מה שזולתם רואים בפנטזיה שלהם, במקום להיות רק מה שהם.

ההצגה מלווה בתזמורת חיה.

 

הצגה ראשונה: 2 ביוני 2007

משך ההצגה: כשעה ו-50 דקות כולל הפסקה

ביקורות

"הצגה מיוחדת ומלהיבה, שמשלבת בצורה מבריקה בין הליצני לילדותי ובין הפיוטי למגוחך. אחת ההפקות היותר מקוריות ומוצלחות שלו בתיאטרון גשר. אחת ההצגות הטובות ביותר בארץ כיום. אל תחמיצו!"

ידיעות אחרונות

"יבגני אריה, המעצב מיכאל קרמנקו והמוסיקאי אבי בנימין, חוגגים בגדול ומאוד מהנים בהשתטות של צבע וקרקסיות"

הארץ

"הצגה מצוינת! אל תחמיצו! ההפקה הלוינית הכי טובה שראיתי... שחקנים יוצאים מן הכלל... בימוי גאוני... יבגני אריה התעלה על עצמו... אחת ההצגות הטובות ביותר בארץ!"

גל"צ

יוצרים

שחקנים

הצגות נוספות שאולי יעניינו אותך

הדיבוק

הדיבוק

אחת הקלאסיקות החשובות של המחזאות היהודית בת זמננו בעיבוד מודרני ופרשנות מחודשת
הצגה קרובה - 15.7
לפרטים ורכישה
כפר

כפר

על פי המחזה מאת יהושע סובול בבימויו של יבגני אריה
הצגה קרובה - 2.9
לפרטים ורכישה