בין לילה ובין שחר (2012)

ימים אחרונים של נעורים, בימיה הראשונים של המדינה

"הצגת הווי דינמית ומשעשעת...רות רסיוק מגישה ביצוע עדין ומאופק ודניאל צ'רניש בתור פסח, המיטיב להעביר את החספוס והקוצניות של הדמות הפגועה הזו...הצגה אנושית, רגישה ומעוררת חמלה"

ידיעות אחרונות

"ההצגה מצליחה להעביר באמצעיה הבימתיים את היופי ואת הייסורים של ההתבגרות נוסח יהושע קנז, וזה גם הישגה המיוחד"

הבמה

"מחזה שמבצע בחירות חכמות ויפות שמקורן בהבנה עמוקה של הטקסט הספרותי, וגם בביטחון מספיק של המחזאי שלא לדבוק בנובלה כפשוטה ושלא להפוך אותה לקדושה מכדי עיבוד...עבודת האנסמבל של שחקני "בין לילה ובין שחר" היא תענוג לצפייה – מדובר בקבוצה צעירה, מוכשרת ואחידה ברמת המקצועיות שלה, שהכימיה המיידית בין חבריה הופכת את ההצגה למופע מתוזמר היטב בלי שיהיו בו עקבות של טכניות או מיזנסצנות מעושות..."

וואלה!

"הביצוע הדינמי לבין לילה ובין שחר הוא שלב נוסף בכניסתו של גשר אל כור ההיתוך של התיאטרון הישראלי...התוצאה בהחלט מעוררת הערכה"

גלובס

"סצנות קולחות ומעניינות...התוצאה הסופית מעניינת, משעשעת ומהנה...אין רגע דל בהצגה. כולם עושים עבודה מצוינת הן כקבוצה והן כיחידים. ראויים לציון רות רסיוק הנפלאה והנוגעת ללב...גור קורן בתפקיד קומי משעשע...ודניאל צ'רניש שאי אפשר להתעלם מהכריזמה והייחוד שלו על הבמה"

כלכליסט

"עבודה יפה מאוד של קבוצת השחקנים הצעירה של תיאטרון גשר. התפאורה של מיכאל קרמנקו...יוצרת את התחושה הנכונה על הבמה"

הארץ

"הצגה יפה ונוסטלגית...כך תיאטרון אמור להיראות - מספר מצוין שיוצר הצגה קולחת ומתקתקת, שלא משעממת לרגע...שעה וחצי של כיף חביב ושמח, או מה שנקרא - פאן... לעבודתו המתוזמרת היטב של האנסמבל, אחראי הבמאי סלבה מלצב, שביים את ההצגה מבלי שנרגיש בנוכחותו...בשורה התחתונה, "בין לילה ובין שחר" היא אכן כמו תמונה לקוחה מאלבום – יפה, נוסטלגית, מעט נוגה, נעימה למבט"

עכבר העיר אונליין

"הצגה מחממת את הלב, מרגשת, מלאה ניחוח נוסטלגי...סלבה מלצב...מעמיד כאן הצגה, שאי אפשר להיות אדיש אליה...היופי שבהצגה, אותה ביים סלבה מלצב בעזרתו של גור קורן המוכשר, מצוייר בצבעים חמים, בתפאורה מעוצבת להפליא שעיצב מיכאל קרמנקו... לרוץ, לא להחמיץ חוויה ישראלית כה חזקה ומרגשת, שעימה תיאטרון גשר כבר לא תיאטרון עולים – אלא ישראלי ממש"

דה מרקר קפה

עיבוד לנובלה מאת יהושע קנז

חבורת צעירים גדנ"עים לומדים לחיות בקולקטיב, מגששים בין ילדות לבגרות, בין חיבה להתאהבות, בין חלומות לתוכניות, בין לילה לבין שחר, כאשר דווקא פסח, הנער הדחוי והנלעג, מפתיע בעוצמת הגבריות המפציעה בו.

ניצני הבגרות של פסח, מיניותו, מחשבותיו, מאתגרים את הקולקטיב שמנסים הצעירים ליצור ומאיימים לנפץ את תום הנעורים. זהו עיבוד ראשון לנובלה המרהיבה שכתב קנז והוא נוצר תוך נסיון לשמר את השפה הפיוטית אך בלתי מתפייטת ואת הנימה המדויקת, הנוקבת שהעניק המחבר לנערים, לנעורים.

 

משך ההצגה: שעה ו-35 דקות.

 

הצגה ראשונה: 1.03.2012

 

יוצרים

שחקנים

הצגות נוספות שאולי יעניינו אותך

כפר

כפר

על פי המחזה מאת יהושע סובול בבימויו של יבגני אריה
הצגה קרובה - 2.9
לפרטים ורכישה
האבות והאמהות

האבות והאמהות

לראשנה על הבמה בישראל מחזה פרי עטו של מאיר שלו
הצגה קרובה - 25.7
לפרטים ורכישה
מי כמוני

מי כמוני

מחזה ישראלי חדש מאת רועי חן
לפרטים ורכישה
החתונה מבוטלת

החתונה מבוטלת

פולקרו - קבוצת תיאטרון עצמאי
הצגה קרובה - 15.8
הדיבוק

הדיבוק

אחת הקלאסיקות החשובות של המחזאות היהודית בת זמננו בעיבוד מודרני ופרשנות מחודשת
הצגה קרובה - 15.7
לפרטים ורכישה
סלומה

סלומה

הפקה משותפת עם תיאטרון Theatre Royal Haymarket
הצגה קרובה - 31.10