אנטי (2013)

טרגדיה

"ההעזה של אריה משתלמת, ובגדול.. במה יפהפייה וחכמה... ישראל (סשה) דמידוב – וירטואוז בכל אברי גופו וגוני קולו ומשחקו ... רות רסיוק יפה... נפלאה וסקסית... שמואל וילוז'ני ... מביא לתפקיד קראון רעננות של משחק שופע חוכמה... בסיכומם של תשעים הדקות שלה "אנטי" של יבגני אריה היא בהחלט "בעד" משובח"

הבמה

"הפקת תיאטרון גשר החדשה היא המרתקת ביותר והחדשנית מכל ההפקות הקודמות. הבימאי יבגני אריה עושה כאן נפלאות. רות רסיוק ושמוליק ווילוז'ני עושים את העבודה ומביאים את ההישג לשלמות... אם חשבתם שהפקת "גשר" היא טרגדיה קלאסית מדוקלמת וכבדה – אז טעיתם. קלאסיקה בטעם עכשווי שמתאים לכולם. תענוג"

News1

"זהו סיפור של אנשים ש”לא יכולים אחרת”... וההצגה הזאת של תיאטרון גשר... היא טובה ומרגשת, כי - איך לומר זאת - יש אנשי תיאטרון שלא יכולים אחרת"

הארץ

"יבגני אריה מפיח חיים חדשים באנטיגונה, בהצגה שרובה ככולה חוויה אסתטית וליהוק מבריק... אחת הבמות היפות והמנומקות שהוצגו כאן... וילוז'ני הופך את קריאון לחוויית במה חד פעמית"

גלובס

"גשר מתעלה על עצמו בייצור עדינות... שמואל וילוז'ני נוהג בדמות ברגישות מפעימה ממש. הוא קריאון כל כך נכון, כל כך מהנה וכל כך מחכים, שרק בשבילו שווה להגיע להצגה. אבל הוא לא לבדו בשום אופן. רות רסיוק בתפקיד הראשי נהדרת.. היא מחיה על הבמה אנטיגונה בלתי נשכחת"

עכבר העיר

"אנטי היא הצגה יפיפייה – חכמה, עיצובה ואבסורדית, כמו שרק גשר ואריה יודעים להעניק לנו כשהם במיטבם... שמואל וילוז'ני בתפקיד קריאון מביא לתפקיד הרציני לכאורה את הכשרון הקומי הענק שלו ויוצר תפקיד טרגי-קומי מרתק – חכם, מודע לעצמו, מעורר הזדהות... מולו ניצבת רות רסיוק הקטנה, הנוגעת ללב בתור אנטיגונה האבודה... קשה מאוד שלא להזדהות עימה..."

ידיעות אחרונות

"המחזה של אנוי והמגע של יבגני אריה מעניקים לצופים חוויה תיאטרלית משמעותית ורלוונטית... שמואל וילוז'ני בתפקיד מוצלח מאוד"

מקור ראשון

זהו סיפורה המוכר של אנטיגונה מאת סופוקלס בעיבוד מודרני, קצב מהיר והפקה גדולה.

מה כוחה של נערה אחת מול שליטים גדולים? והאם יש היום רעיון גדול שכדאי למות למענו?

 

אנטיגונה יוצאת לקבור את גופת אחיה למרות איסורו של קריאון, שליט העיר. היא יודעת שזה עלול להיגמר במוות, אך היא מוכנה לסכן את חייה ואת חיי הקרובים לה ומחליטה להתמרד מול הסדר הקיים. היא הולכת נגד החוק ובעד הלב, ורצה אל זרועות הגורל האכזר.

 

זהו סיפורה המוכר של אנטיגונה מאת סופוקלס בעיבוד מודרני, קצב מהיר והפקה גדולה. הוא לא מתרחש בעולם עתיק שאיננו, אלא במציאות העכשווית שאנו מכירים. זהו דיון נוקב בין שליט לנערה הדורש לבחור צד, והדבר אינו פשוט כפי שנדמה. אנטיגונה הנוכחית היא נערה מתבגרת מודרנית, עוצמתית ומרדנית, רגשנית וטהורה שרוצה הכל ועכשיו, וקל להזדהות איתה. האם באמת קרוב היום בו נערה אחת תהפוך את השליטים שלנו ואת עולמנו?

 

הצגה ראשונה - 6 בינואר 2013

 

יוצרים

שחקנים

הצגות נוספות שאולי יעניינו אותך

העבד

העבד

סיפור על אהבה, כנות וחושניות - בעולם של תוקפנות, רצח ופוגרומים נוראים
הצגה קרובה - 19.7
לפרטים ורכישה
הכלה וצייד הפרפרים

הכלה וצייד הפרפרים

מאת נסים אלוני
הצגה קרובה - 3.9
לפרטים ורכישה
קליעים מעל ברודווי

קליעים מעל ברודווי

על פי סרטו של וודי אלן
הצגה קרובה - 14.7
לפרטים ורכישה
הצגת ילדים
מסעות אודיסאוס

מסעות אודיסאוס

הצגה לכל המשפחה, פנטזיה סוחפת ומלהיבה על פי הומרוס
הצגה קרובה - 22.8
לפרטים ורכישה
Remote Tel-Aviv - Jaffa Fest

Remote Tel-Aviv - Jaffa Fest

ההצגה נוצרה בהזמנת פסטיבל MART בתל אביב.
הצגה קרובה - 11.7
לפרטים ורכישה
הדיבוק

הדיבוק

אחת הקלאסיקות החשובות של המחזאות היהודית בת זמננו בעיבוד מודרני ופרשנות מחודשת
הצגה קרובה - 31.10
לפרטים ורכישה