הקליינט (2010)

מאת דני ווסרמן

הגברים בוכים בלילה

ברי הוא מנהל בכיר בחברת השקעות. בגיל  47 הוא לא מגיע למסיבת יום ההולדת שלו. הוא  מסתובב אבוד ברחובות . לני, אשתו לני שתמיד תמכה בו מאחור אינה יודעת דבר.  כאשר איב השכנה מרובת המחזרים, שברי בטוח שהיא זונה, מבשרת לה על השמוע, שברי פוטר כבר לפני חודש, חייה מתרסקים. בני הזוג  השבורים מחזקים זה את זה באמונתם ביכולתו של ברי לחזור למעמדו ולפרנס, ואולם, שרשרת פעולת ההרס של הפיטורין כבר יצאה לדרכה.

 

ברי הקרייריסט, נדחה ע"י  המשרדים החשובים בענף. התגובות הקרירות משקפות לו את הפנים האמיתיות שלו, שמעולם לא הכיר: קרייריסט דורסני ומפלצתי שמכר כל חלקה בנפשו כדי להביא עוד ועוד כסף הביתה. הקריירה שהייתה כל חייו, התנדפה כלא הייתה.

 

השינוי החריף במעמדו של ברי, מקרייריסט למובטל ,משנה עמוקות את החוויה הזוגית  והאינטימיות בין ברי ולני. יחסי המין הופכים למרכזו של מאבק נואש בין בני הזוג על הישרדותם ועל אנושיותם.

 

הופעתו של לופטג סוכן שואבי האבק היוקרתיים, וקולות העונג של איב השכנה, חושפים את הזוגיות כמערכת כלכלית נטולת רחמים, ומאיצים את פרימת חייהם של ברי ולני.

 

האם לגברים יש בכלל  "קריירה" או שמדובר בתרמית, שנועדה לאפשר את ניצולם עד שיזדקנו? האם פורנוגרפיה וזנות הם תעשיות שמנצלות רק נשים או שאולי בעצם גם גברים קורבנות שלהן? האם הרומנטיקה והאהבה בעולם הקפיטליסטי אינם אלא מטבע העובר לסוחר? והאם אי פעם גברים לא יצטרכו "לשלם" בכדי להיות נאהבים?

 

המחזה "הקליינט" מציג את חיי הגברים מזווית ראיה מפתיעה, לא כשליטי העולם, כמקובל, אלא כקבוצה שסובלת מדיכוי מתמשך, מנותבת לחיים דלים ודכאניים, ונתפסת בראש ובראשונה כאובייקטים כלכליים.

 

המחזה "הקליינט" מביט באהבה הרומנטית, בחיי המשפחה, במבנה החברתי ובכלכלה המודרנית כמצע לטרגדיה של הזוגיות, ובעיקר של הגבריות. המחזה חושף באור בהיר ומכאיב את חיי הנישואין כמוסד מטריאליסטי שבו לא רק נשים מוצאות את דיכוין, אלאגם בניזוגן – הגברים.

 

הצגה ראשונה - 11.03.2010

 

 

יוצרים

שחקנים

הצגות נוספות שאולי יעניינו אותך

כפר

כפר

על פי המחזה מאת יהושע סובול בבימויו של יבגני אריה
לפרטים ורכישה
רוזנקרנץ וגילדנשטרן מתים

רוזנקרנץ וגילדנשטרן מתים

סיפור מוזר על רקע עלילה טראגית
הצגה קרובה - 27.7
לפרטים ורכישה
(ר)אבולוציה

(ר)אבולוציה

סאטירה עתידנית הבוחנת את האתגרים שמציבה בפנינו הקידמה
לפרטים ורכישה
הקברט השלישי - הסנה הבוער

הקברט השלישי - הסנה הבוער

שירים מתקופת מלחמת העולם ה-2 בעיבוד מודרני
רודף העפיפונים

רודף העפיפונים

עיבוד בימתי לרב המכר של חאלד חוסייני בבכורה ישראלית
הצגה קרובה - 27.6
לפרטים ורכישה
מי כמוני

מי כמוני

מחזה ישראלי חדש מאת רועי חן
הצגה קרובה - 29.5
לפרטים ורכישה