הקליינט (2010)

מאת דני ווסרמן

הגברים בוכים בלילה

ברי הוא מנהל בכיר בחברת השקעות. בגיל  47 הוא לא מגיע למסיבת יום ההולדת שלו. הוא  מסתובב אבוד ברחובות . לני, אשתו לני שתמיד תמכה בו מאחור אינה יודעת דבר.  כאשר איב השכנה מרובת המחזרים, שברי בטוח שהיא זונה, מבשרת לה על השמוע, שברי פוטר כבר לפני חודש, חייה מתרסקים. בני הזוג  השבורים מחזקים זה את זה באמונתם ביכולתו של ברי לחזור למעמדו ולפרנס, ואולם, שרשרת פעולת ההרס של הפיטורין כבר יצאה לדרכה.

 

ברי הקרייריסט, נדחה ע"י  המשרדים החשובים בענף. התגובות הקרירות משקפות לו את הפנים האמיתיות שלו, שמעולם לא הכיר: קרייריסט דורסני ומפלצתי שמכר כל חלקה בנפשו כדי להביא עוד ועוד כסף הביתה. הקריירה שהייתה כל חייו, התנדפה כלא הייתה.

 

השינוי החריף במעמדו של ברי, מקרייריסט למובטל ,משנה עמוקות את החוויה הזוגית  והאינטימיות בין ברי ולני. יחסי המין הופכים למרכזו של מאבק נואש בין בני הזוג על הישרדותם ועל אנושיותם.

 

הופעתו של לופטג סוכן שואבי האבק היוקרתיים, וקולות העונג של איב השכנה, חושפים את הזוגיות כמערכת כלכלית נטולת רחמים, ומאיצים את פרימת חייהם של ברי ולני.

 

האם לגברים יש בכלל  "קריירה" או שמדובר בתרמית, שנועדה לאפשר את ניצולם עד שיזדקנו? האם פורנוגרפיה וזנות הם תעשיות שמנצלות רק נשים או שאולי בעצם גם גברים קורבנות שלהן? האם הרומנטיקה והאהבה בעולם הקפיטליסטי אינם אלא מטבע העובר לסוחר? והאם אי פעם גברים לא יצטרכו "לשלם" בכדי להיות נאהבים?

 

המחזה "הקליינט" מציג את חיי הגברים מזווית ראיה מפתיעה, לא כשליטי העולם, כמקובל, אלא כקבוצה שסובלת מדיכוי מתמשך, מנותבת לחיים דלים ודכאניים, ונתפסת בראש ובראשונה כאובייקטים כלכליים.

 

המחזה "הקליינט" מביט באהבה הרומנטית, בחיי המשפחה, במבנה החברתי ובכלכלה המודרנית כמצע לטרגדיה של הזוגיות, ובעיקר של הגבריות. המחזה חושף באור בהיר ומכאיב את חיי הנישואין כמוסד מטריאליסטי שבו לא רק נשים מוצאות את דיכוין, אלאגם בניזוגן – הגברים.

 

הצגה ראשונה - 11.03.2010

 

 

יוצרים

שחקנים

הצגות נוספות שאולי יעניינו אותך

האם

האם

אפרת בן-צור ויוסי מרשק בהצגה בבימויו של יבגני אריה
לפרטים ורכישה
הצגת ילדים
מסעות אודיסאוס

מסעות אודיסאוס

הצגה לכל המשפחה, פנטזיה סוחפת ומלהיבה על פי הומרוס
לפרטים ורכישה
העבד

העבד

סיפור על אהבה, כנות וחושניות - בעולם של תוקפנות, רצח ופוגרומים נוראים
לפרטים ורכישה
חדשות טובות

חדשות טובות

מאת יחזקאל לזרוב ובבימויו
אורסטיאה

אורסטיאה

סאגה משפחתית מדממת ומרגשת
לפרטים ורכישה
ספר דוד המלך

ספר דוד המלך

הרהור מודרני מבריק על גיבור החותר לאמת
לפרטים ורכישה