יונה ונער (2011)

יונה ונער (2011)

יונה ונער (2011)

 

 עיבוד ראשון לרומן רב המכר מאת מאיר שלו.

יאיר מנדלסון הוא מדריך טיולים שנולד בשנת 1948 . באחד מסיוריו הוא שומע מפלמ"חניק זקן על יונאי צעיר שנהרג בקרב על סן סימון – "התינוק" ועל יונוגרמה אחרונה ששלח לאהובתו. הזכרון מעלה את קורותיו של אותו 'תינוק', נער מקיבוץ בעמק הירדן, ושל "הילדה", נערה תל-אביבית. השניים מתאהבים, מתבגרים והופכים למגדלי יוני-דואר בשירות ההגנה בתקופת מלחמת השחרור. זהו סיפורה של המדינה הזאת, שהיתה למדינה אחרת ועל אנשים, שכמו יוני הדואר, כמהים לשוב הביתה. בלדת אהבה על-זמנית.

משך ההצגה: שעתיים כולל הפסקה

הצגה ראשונה: 22.10.2011

להצגות נוספות לחצו כאן
מחבר: מאיר שלו
בימוי, עיבוד: יבגני אריה
עיבוד: רועי חן
מעצב תפאורה: סמיון פסטוך
מעצבת תלבושות: אולה שבצוב
מוזיקה: אבי בנימין
ניהול מוסיקלי: נדב רובינשטיין
עיצוב קול: ארקדי בוגדנוביץ'
כוריאוגרפיה: יחזקאל לזרוב
שפה ודיבור: יוני לוקאס
עוזרת במאי: קטיה ששונסקי
מנהל הפקה: משה נחשון
מנהל הצגה: ויקטור סוקולוב
  להורדת התוכנייה לחץ כאן  

ביקורת

"פיוט בימתי מושלם... יבגני אריה ורועי חן יצרו מספרו של מאיר שלו מחזה מושלם והצגה שהיא הישג נוסף לתיאטרון גשר...אפרת בן-צור יוצרת את אחד התפקידים המרתקים, המורכבים והמרגשים ביותר בקריירה שלה... הנרי דוד שופע קסם בימתי... פיוט בימתי מושלם של יבגני אריה, אפרת בן-צור והנרי דוד. הצגה שמצטרפת לרשימה הגדולה של ההישגים המובהקים של תיאטרון גשר".

הבמה

"מפגש ענקים...אפוס רומנטי קסום, תמים ומרומם נפש. חיזיון מרהיב....הציון  5 כוכבים".

ידיעות אחרונות

" ליבגני אריה יש את היכולת לייצר את הרגעים הבימתיים באמת הבלתי נשכחים שלו...חיזיון פיוטי באמת מרהיב...חוויה שכדאי לחוות אותה".

גלי צה"ל

"אי-אפשר להגזים בדברים על יופייה החזותי של ההצגה, באווירתה הקסומה השברירית משהו שבנו יחדיו הבמאי ומעצבי הבמה והתאורה. גם המוסיקה שנשמעת בטון חרישי, שירים ישראליים לצד קטעים קלאסיים, משתלבת היטב בנעימה הקסומה הזאת. הלובן האוורירי ששולט בבמה ובדמיון היצירתי הכביר של הבמאי, עושים זאת בצורה מפליאה..."

רשת ב'

יצירה תיאטרונית משובחת ומרגשת. עיקר הקסם טמון בעבודתו המדויקת של אריה עם שחקניו... פנינה פיוטית... חגיגה נדירה".

כלכליסט

"משחק מעולה...אנסמבל מקצועי ומרשים. בימוי איכותי כפי שהמאסטרו יבגני יודע".

מקור ראשון

"מכל החומרים האלה מעמיד יבגני אריה כמה תמונות עתירות יופי ודמיון שיש בהם התעלות אמיתית. קשה שלא להישבות בקסם שמחולל אריה על הבמה עם תחילת ההצגה. הכל עדין מאוד, מדויק להפליא וטבול בפיוטיות רבה... התפאורה מסייעת ליצירת אותו קסם בימתי".

מקור ראשון