חיים ארוכים

חיים ארוכים

חיים ארוכים

תיאטרון ריגה החדש

אלביס הרמניס, המנהל האמנותי של תיאטרון ריגה החדש, הוא אחד מעשרת הבימאים הגדולים של אירופה, יוצר עטור פרסים.

ההצגה האגדית "חיים ארוכים" זכתה בפרסים בינלאומיים רבים. בין היתר: פרס Herald Angel של פסטיבל אדינבורו, פרס "מסכת הזהב" ברוסיה, פרס MESS בברלין ועוד.

המבקרים טוענים כי הצגה זו כה ייחודית שאפילו אם תלכו לתיאטרון כל יום לעולם לא תחווו את החוויה הרגשית שהצגה זו מעבירה לקהל.

ההצגה של הרמניס מלאה בנוסטלגיה ועדנה. זאת טרגיקומדיה. הבמאי יצר הצגה על הבדידות האנושית כאשר הוא פורס בפני הקהל יום בחיי חמישה קשישים הגרים בדירה משותפת.

הרמניס מוכר לקהל הישראלי בזכות ההצגות "ברודסקי/ברישניקוב" ו-"סיפורי שוקשין" שהוצגו בעבר בארץ.

נושא הזקנה שאותו מעלה המחזה, הוא אחד הנושאים הכי לא פופולאריים כיום. מאז תחילת שנות ה-90 החברה חדלה למעשה להבחין בבני גיל הזהב, הפנתה כלפיהם את העורף ובודדה את הקשישים במין תכנית ריאליטי שחוקיה אינם מספקים תשובה לשאלה האם המנצח הולך ראשון לעולמו או אחרון מבין המשתתפים. ההצגה מספקת הזדמנות ייחודית לחזות בניסוי זה.

להצגה "חיים ארוכים" אין בסיס ספרותי. מאות הסצנות שמרכיבות אותה הומצאו על ידי השחקנים עצמם. כל דבר בעולמו של אדם מבוגר ניחן בנשמה. כדי לחשוף את הנשמה הזאת, השחקנים מנהלים דיאלוג, פונים לעזרתם של "בני הזוג" הוותיקים של הזקנים – חפצים. לפריטים שנאספו על הבמה יש בעלים. חפצים אלה עדיין נוצרים את ההיסטוריה של אנשים אלה.

בימוי: אלביס הרמניס

תפאורה ותלבושות: מוניקה פורמאלה

תאורה וסאונד: גאטיס בויליס

​משתתפים: גונה זאריניה, בייבה ברוקה, קאספראס זנוטינש, גירטס קרומיניש, וויליס 

​ההצגה השתתפה בפסטיבלים בינלאומיים שונים וזכתה בפרסים רבים. בין היתר בפרס פסטיבל "מסכת הזהב" להצגה הזרה הטובה ביותר. ההצגה השתתפה בפסטיבל אדינבורו וזכתה בפרס Herald Angel.

הצגה ללא מילים

משך ההצגה: שעה ו-40 דקות ללא הפסקה


להצגות נוספות לחצו כאן