"ספר דוד המלך"

"ספר דוד המלך"

"ספר דוד המלך"

מחזה מאת רועי חן על פי ספרו של שטפן היים

בימוי: יבגני אריה

 

מי היה דוד המלך? רועה צאן או מנהיג כנופיה, פושע או מוסיקאי? קלחת השמועות, בחירותיו המיניות והדם שזרם סביבו, מביאה את בנו שלמה לדרוש את כתיבת הגרסה הרשמית לביוגרפיה של אביו.

שלמה המלך מזמין לארמון את איתן בן הושעיה, היסטוריון, ומבקש ממנו לכתוב את הספר. במידה והכתוב ישא חן בעיני המלך, הוא יכלל באנתולוגיה שנאספה באותם ימים והגיעה אלינו בשם המוכר יותר –  התנ"ך.

איתן מראיין עדים שהכירו את המלך, קרובי משפחה, נשים, מאהבות, גנרלים, פרחחים, ומסתבך בכבלי ההיסטוריה.


משתתפים: אלון פרידמן, מיקי לאון, דורון תבורי, גלעד קלטר, ישראל (סשה) דמידוב/יובל ינאי, אלכסנדר סנדרוביץ', אלדד פריבס, בוריס אחנוב, הנרי דוד, שיר שנער, יבגני טרלצקי, ליליאן רות, קארין סרויה, רות רסיוק, טלי אוסדצ'י, דניאל סטיופין, אלכסנדר טורופובסקי, אנדריי קוליש, מקסים רוזנברג


זהו מפגש מרתק בין אינטלקטואל יחיד וארמון עתיר תככים המעלה שאלות בנוגע לדרכים שבהן אנו מספרים לעצמנו את ההיסטוריה שלנו. הרהור מודרני מבריק על גיבור החותר לאמת בסחי השחיתות של נציגי השלטון.

 

שטפן היים (1913-2001) הסופר היהודי-גרמני המהולל, ברח מגרמניה דרך צ'כוסלובקיה לארה"ב עם עליית הנאצים ב-1933. בשנת 1952 חזר לגרמניה המזרחית ושם כתב רומנים, בעיקר היסטוריים, שהיו לרבי-מכר. חתן פרס ירושלים לספרות. 

 

המחזה נשען בחלקו על תרגומה של ברוריה בן ברוך לספר "דו"ח המלך דוד" (הוצאת כתר).

 

מועד: 8, 9 במאי בשעה 20:00 

מקום: תיאטרון גשר, שדרות ירושלים 9, יפו.

משך: שעתיים ועשר דקות כולל הפסקה

* רכישת כרטיסים באתר תיאטרון גשר

כוס יין/בירה במתנה בקפה קזינו סן רמו בהצגת כרטיס להצגות פסטיבל גשר הבינלאומי 2017 18/5-3/6 בישיבה במקום

להצגות נוספות לחצו כאן

"יצירת מופת שאסור להחמיץ...עולם המקרא קם לתחייה והוא מעולם לא היה מסקרן יותר...כל מה שקורה על הבמה גובל בשלמות ובגאונות. בימוי מבריק למחזה חשוב וביצוע יוצא מן הכלל של קאסט מפואר- בית ספר לתיאטרון פנומנלי" (mako)

"רועי חן עושה את השיעורים האלה ביכולתו המוכחת לנתב את העבר במציאות עכשווית, בעיקר באמצעות השפה העברית החיה והטבעית, ההיא מהמקרא וזו של הארץ הזאת עכשיו. זה עובד להפליא בהצגה המקסימה של יבגני אריהשמפגיז את הבמה בהומור שופע ובתיאור נכלולי של אירועים שהיו לא היו. לא כפרשן,  אלא כמי שמבין דבר אחד או שניים על שלטון כבוגר המציאות סובייטית, כחי את המציאות הישראלית, כמנהל אמנותי וכמובן כבמאי" (הבמה)

 "כל תפקיד זוכה לביצוע מעולה ומרשים... כדאי לציין את אלון פרידמן בתפקיד ההיסטוריון איתן, שאינו רק היסטוריון אלא גם אדם עם אופי והשקפת עולם אמינה ומשכנעת. דורון תבורי בתפקיד בניה שר הצבא שהוא סמכותי אבל גם בוטה ואנוכי. צל"ש מיוחד מגיע לאלכסנדר סנדרוביץ בתפקיד קבצן עליז ופזיז ולכל השאר – בוריס אחנוב (נתן הנביא), ליליאן רות (מיכל הנסיכה), יובל ינאי (סריס ראשי), קרין סרויה (אסתר), רות רסיוק (לילית) וכל השאר" (בן עמי פיינגולד)

"הבימוי איכותי, המשחק נהדר, הקאסט מרשים, ההצגה מרתקת, ומגרה את האינטלקטואל. שעתיים של תענוג צרוף ועוד שעות רבות עם הרבה חומר למחשבה. אל תפספסו!!!" (סלונה)