"יאקיש ופופצ'ה"

"יאקיש ופופצ'ה"

"יאקיש ופופצ'ה"

קומדיה על פי מחזה מאת חנוך לוין

בימוי: יבגני אריה ושמעון מימרן


משתתפים: ישראל (סשה) דמידוב, נטע שפיגלמן, עידו מוסרי/יובל ינאי, אלכסנדר סנדרוביץ', נטשה מנור, אלון פרידמן, יבגני טרלצקי, סבטלנה דמידוב, רוני בליץ, גלעד קלטר, מיכאל ריבקין


המחזה "יאקיש ופופצ'ה", הוא מחזהו ה-19 של חנוך לוין, וכמו רבים ממחזותיו הוא בויים על ידו ועלה בתיאטרון הקאמרי בשנת 1986. בגירסה ההיא, שיחקו אהרון אלמוג וג'יטה מונטה בתפקיד יאקיש ופופצ'ה, אלברט כהן בתפקיד השדכן וזהרירה חריפאי בתפקיד הזונה.  המחזה "יאקיש ופופצ'ה" הוא מחזה מצחיק, שנון וקצבי, עם הברקות לשוניות רבות. לוין הגדיר את המחזה כקומדיה עגומה.

המחזה מספר על יאקיש, בחור מכוער ועני המתחתן מחוסר ברירה  עם פופצ'ה המכוערת כקרוקודיל.כשהשניים לא מצליחים לקיים יחדיו את מצוות ה"פרו ורבו", מתחיל מסע הזוי ומטורף בו שותפים הורי החתן והכלה, שדכן, גיס וזונה (שהיא אגב "בכלל לא מה שרואים"). במסע הזוי זה, מנסים כולם להביא לכך שה"בלי-יכולת" יוכל סוף סוף להזדווג עם ה"בלי צורה".

ניתן לראות ב"יאקיש ופופצ'ה", מחזה על הדימויים, הציפיות והסטריאוטיפים שאנשים כופים על חיי המין של זולתם ושל עצמם. כולם מתערבים בחיי המין של זולתם, כולם מנסים להיות מה שזולתם רואים בפנטזיה שלהם, במקום להיות רק מה שהם.

ההצגה מלווה בתזמורת חיה.

משך ההצגה: שעה וחמישים דקות כולל הפסקה.

 

מועד22 במאי בשעה 20:00

 

מקוםתיאטרון גשר, שדרות ירושלים 9, יפו.

 

משךכשעה וחמישים דקות כולל הפסקה

 

רכישת כרטיסים באתר תיאטרון גשר

כוס יין/בירה במתנה בקפה קזינו סן רמו בהצגת כרטיס להצגות פסטיבל גשר הבינלאומי 2017 18/5-3/6 בישיבה במקום

להצגות נוספות לחצו כאן

"הצגה מיוחדת ומלהיבה, שמשלבת בצורה מבריקה בין הליצני לילדותי ובין הפיוטי למגוחך. אחת ההפקות היותר מקוריות ומוצלחות שלו בתיאטרון גשר. אחת ההצגות הטובות ביותר בארץ כיום. אל תחמיצו!"

(ידיעות אחרונות)

"יבגני אריה, המעצב מיכאל קרמנקו והמוסיקאי אבי בנימין, חוגגים בגדול ומאוד מהנים בהשתטות של צבע וקרקסיות."

(הארץ)

"הצגה מצוינת! אל תחמיצו! ההפקה הלוינית הכי טובה שראיתי... שחקנים יוצאים מן הכלל... בימוי גאוני... יבגני אריה התעלה על עצמו... אחת ההצגות הטובות ביותר בארץ!"

(גל"צ)