סטניסלב בלקובסקי - חזונו של הפרובוקטור הרוסי

סטניסלב בלקובסקי - חזונו של הפרובוקטור הרוסי

סטניסלב בלקובסקי - חזונו של הפרובוקטור הרוסי

סטניסלב בלקובסקי - אחד הפרשנים הפוליטיים והפובליציסטים המובילים כיום ברוסיה, המבקר בחריפות את הממשל הנוכחי, בהצגת יחיד מתריסה על התחזות ובריחה כנרטיבים באידאולוגיית השלטון, על המניעים והמנגנונים להתפשטותה של רוסיה אל המדינות השכנות, על כוח ונצחיות.

 

סטניסלב בלקובסקי, בן לאם יהודיה ואב פולני, החל את הקריירה שלו כמתכנת מחשבים, אך במהרה גילה עניין רב בייעוץ פוליטי ועבד במשך שנים כיועץ אסטרטגי וכותב הנאומים של בכירי הפוליטיקה הרוסית בתקופתו של הנשיא ילצין.

 

כיום נמנה בלקובסקי עם צוות מנחי התוכניות של ערוץ הטלוויזיה TVRain המוביל קו תקשורתי המנוגד למדיניות קרמלין.

 

דעותיו מעוררות המחלוקת זוכות הד ציבורי ולדיון מתמשך ברשתות החברתיות. 

 

להצגות נוספות לחצו כאן

מבוא MAVO הנו פרויקט תוכן ושיח המפגיש את הקהל הישראלי עם אנשי תרבות ומדע, אינטלקטואלים ופעילים חברתיים מרוסיה.

 המפגשים מתורגמים סימולטנית לעברית.

 שנת 2016 נפתחה עם סדרת הרצאות מרתקות בשיתוף פעולה עם הפרויקט הרוסי "הרצאה פתוחה". ישראלים זכו להקשיב, לשאול שאלות ולקבל תשובות ממיטב נציגי התרבות הרוסית העכשווית: אמן האנימציה המיתולוגי יורי נורשטיין, זוכת פרס נובל לספרות לשנת 2015 סווטלנה אלכסייביץ', שחקנית קולנוע ותיאטרון צ'ולפן חמטובה, עיתונאי ופובליציסט אלכסנדר נבזורוב, במאי קולנוע בעל שם עולמי אלכסנדר סוקורוב, מנהל מוזיאון ההרמיטאז' בסנט פטרסבורג מיכאיל פיוטרובסקי.

 במהלך העונה התקבלו בקשות רבות מהקהל בישראל לפגוש דמויות מרתקות מכל התחומים והז'אנרים. השתדלנו להיענות עד כמה שניתן ואנו ממשיכים לפתוח עבורכם מפגשים ופורמטים נוספים ושמחים להתארח העונה בתיאטרון גשר.