רוזנקרנץ וגילדנשטרן מתים (1991)

רוזנקרנץ וגילדנשטרן מתים (1991)

רוזנקרנץ וגילדנשטרן מתים (1991)

"רוזנקרנץ וגילדנשטרן מתים" – סיפור מוזר על רקע עלילה טראגית.

רוזנקרנץ וגילדנשטרן – דמויות משנה מתוך "המלט" של שקספיר הופכות אצל סטופארד לגיבורים הראשיים... המלט, שאביו נרצח בידי דודו, ואמו נישאת לרוצח, מטיל את החצר כולה לתוהו ובוהו. הוא רוצח את עוזרו של המלך, מגרש את אהובתו האומללה אופליה ומתעמת עם אמו. לתוך סבך העלילה הזאת נופלים גיבוריו של סטופארד. רוז וגיל, חבריו של המלט מהלימודים, מצווים להגיע לאלסינור, כדי לרגל אחרי המלט. הם צופים בתדהמה מוחלטת בכל שמתרחש בחצר המלך ועד לרגע האחרון, אינם מבינים את חלקם בסיפור. ודאי היה אחד בהתחלה שבו יכלו לומר "לא". את הרגע הזה החמיצו וגורלם נחרץ.

לצפייה בתכנייה המקורית>> 

הצגה ראשונה 20.4.1991

 

 

 

 

להצגות נוספות לחצו כאן

רוזנקראנץ וגילדנשטרן מתים, מחזהו של טום סטופרד, בבימויו של יבגני אריה, ובביצוע שחקני גשר, הוא הפקה מרעננת, מהירת קצב ומרנינה ברוחה הצעירה, חיה ונושמת הרבה יותר מן הסרט שנעשה לאחרונה".

The New-York Times

מחזהו של טום סטופרד בבימויו המבריק של יבגני אריה, היא הצגה פשוט נהדרת, שכל משתתפיה מקצוענים מעולים המשתפים פעולה בתיאום מושלם ועם זרם חשמלי העובר בין הבמה לקהל.

ידיעות אחרונות

הם הגיעו ל"פסטיבל העולם" בבזל עטורים בזרי דפנה. הקהל מילא את אולם התרבות עד אפס מקום, משחק משותף כזה, יחסים כה עמוקים בין דמות לרעותה, אין רואים לעיתים קרובות. זהו תיאטרון אנושי עד אימה.

Bazler Zeitung