עידו מוסרי

עידו מוסרי

מוסרי נולד וגדל בתל אביב. בילדותו התחנך ב"בית הספר לאמנויות" בעיר וכבר מגיל צעיר החל לשחק ולהופיע בתוכניות טלוויזיה. בנערותו למד במגמת המשחק והתיאטרון ב"תיכון תלמה ילין". הופעתו הראשונה בטלוויזיה הייתה כבר בגיל תשע בתוכנית הטלוויזיה "תופסים ראש", שם הופיע בין השנים 1988–1991.

בשנים 1990–1993 שיחק בסדרת הטלוויזיה "לא כולל שירות". בשנת 1994 שיחק בסדרת הטלוויזיה "תלויים באוויר" וב-1995 שיחק בסדרה "צעירים בדרך". כמו כן השתתף בתפקידי אורח בשנים 1992–1996 בסדרת הטלוויזיה, "עניין של זמן", בתפקיד בני, האח של תומר (אורי בנאי). בצבא שירת בתיאטרון צה"ל, ולאחר שירותו הצבאי למד משחק ב"בית הספר למשחק ניסן נתיב" (2002-1999). עוד במהלך לימודי המשחק, השתתף בסרטי סטודנטים, ביניהם "אקשן", אשר זכה בפרס "הסרט הקצר הטוב ביותר" ב"פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה" לשנת 2003. לאחר לימודי המשחק הוא שיחק בין היתר גם בסרטי הקולנוע "תגובה מאוחרת", "גירוש לגן עדן" ו"אופסייד".

בתיאטרון גשר שיחק במחזה "שאריות של אהבה", אותו גם ביים.

בשנים 2006–2007 השתתף בעונות השלישית והרביעית של הדרמה "השיר שלנו". בשנת 2008 שיחק בסרט האמריקאי "אל תתעסקו עם הזוהן" לצדו של אדם סנדלר. מוסרי שיחק את תפקידו של סוחר האלקטרוניקה אורי שולמסון, שהוא ידידו של הלוחם זוהן דביר, המביים את מותו על מנת להפוך למעצב שיער בניו יורק. בניגוד לשחקנים ישראלים אחרים שהשתתפותם בסרט זה הייתה קצרה ושולית, תפקידו של מוסרי הוא תפקיד מרכזי, הכולל דקות רבות של הופעה על המסך, ומתן אפשרות לעצב דמות בעלת עומק ואופי.

לאורך השנים השתתף מוסרי גם בדיבוב של סדרות וסרטי אנימציה רבים, ביניהם "בובספוג מכנסמרובע", "סאקורה", "אגדות אנדרסן", "נילוס איש החלומות", "ג'קי צ'אן", "סוניק X", "היי! בינבה", "פוקימון" ו"צבי הנינג'ה" (לאונרדו בסדרה המקורית ודונטלו בסרט הרביעי) ובסרטים "כוכב המטמון", "מדגסקר" "מלך האריות 2" ו־"בובספוג- הסרט".

בפברואר 2009 יצא אלבום הבכורה שלו, "משחקי פחד".

מוסרי משחק בעונה השלישית של סדרת הדרמה הבורר.

מוסרי משחק בסדרה "בובי ואני". בעונתה הראשונה ששודרה בערוץ ביפ, מוסרי משחק את רני, אהובה של ג'נט (בגילומה של מיקי קם) - אמו של גיבור הסדרה, הוא עופר צ'יקו (בגילומו של יובל שגב). בעונתה השנייה של הסדרה שמשודרת בערוץ 2 ברצועת הלילה של ערוץ ביפ, מוסרי משחק את דני - אחיו של רני והעובד הסוציאלי של עופר. כיום (2011) משחק את מיוש ב"יוני והמחוננים" שהופקה ע"י ערוץ דיסני בישראל, וגם בסדרה הקומית "הפרויקט הירוק" של HOT.