מתילדה

מתילדה

ההצגה הקרובה: שבת 18/11/2017

מתילדה

הסרט יוקרן בשפה הרוסית עם כתוביות באנגלית

פרויקט מבוא מציגים: MAVO CINEMA TALK - שבוע הקרנות בכורה ומפגשים בלעדיים עם יוצרי הסרטים החדשים והמדוברים ביותר ברוסיה

ימים ספורים לאחר הקרנת הבכורה ברוסיה, שנערכה תחת אבטחה כבדה, "Mathilde", הסרט המדובר ביותר לשנת 2017 ברוסיה יוקרן, לראשונה, בישראל. במסגרת שבוע MAVO CINEMA TALK, הבמאי המוערך, אלכסיי אוצ'יטל, יציג בפני הקהל הישראלי דרמה היסטורית, שנויה במחלוקת, שעוד לפני הקרנתה בבתי קולנוע ברחבי רוסיה עוררה את זעמה של הכנסייה הרוסית האורתודוקסית, וזכתה לביקורות חריפות מצידם של הפלגים השמרניים בממסד הרוסי, כביכול בגלל חילול "דמותו הקדושה" של הצאר ניקולאי ה-2. מנגד, הקהילה האמנותית, הן ברוסיה, והן בעולם נחושה בדעתה להיאבק נגד כל רמז של צנזורה.

העלילה מבוססת על מערכת היחסים הרומנטית שהתנהלה בין הבלרינה מתילדה קשסינקאיה ויורש העצר ניקולאי אלכסנדרוביץ', משנת 1890 ועד לטקס ההכתרה של ניקולאי לצאר ב-1896. הצאר והרקדנית המהוללת - רומן שעשוי היה לשנות את פני ההיסטוריה של האימפריה הרוסית...

השחקן לארס איידינגר, הגורו של התיאטרון הגרמני, בתפקיד הצאר ניקולאי. מיכלינה אולשנסקאיה בתפקיד הבלרינה מטילדה קשסינקאיה. שחקנים נוספים: לואיזה וולפרם, יבגני מירונוב, אינגבורגה דפקונייטה, דנילה קוזלובסקי וגריגורי דובריגין.

בתום ההקרנה הבמאי, אלכסיי אוצ'יטל, יפתח צוהר בפני הקהל אל עולם היצירה הייחודי של הסרט "Mathilde", ישתף את הנוכחים בהשקפותיו ויענה לשאלות.

* הסרט יוקרן בשפה הרוסית עם כתוביות באנגלית.

אורך הסרט: 115 דקות.

בימוי: אלכסיי אוצ'יטל

תסריט: אלכסנדר טרחוב

הפקה: אלכסיי אוצ'יטל, אלכסנדר דוסטמן, ולדימיר וינוקור. 

הזמן כרטיסים

בחר תאריך:
הצגות קרובות:
18/11/2017 שעה 21:00
להצגות נוספות לחצו כאן