טרילוגיית "עדים"

טרילוגיית "עדים"

ההצגה הקרובה: שבת 10/02/2018

טרילוגיית "עדים"

פרויקט MAVO מציגים:

בכורה ישראלית של טרילוגיית "עדים"

10.02, בשעה 20:00 תיאטרון גשר, אולם נוגה, תל אביב.

 

במסגרת פרויקט MAVO CINEMA TALK, ציון יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, ושבוע בלבד לאחר הקרנת הבכורה ברוסיה, הבמאי קונסטנטין פאם יציג בפני הקהל הישראלי את טרילוגיית "עדים" -  דרמה היסטורית המורכבת משלושה סרטים קצרים: "נעליים" (SHOES), "ברוטוס" (BRUTUS) ו"כינור" (VIOLIN).

"עדים" הוא הסרט האמנותי הראשון באורך מלא, במרחב הפוסט-סובייטי, המוקדש לזיכרון השואה.

הרעיון להפקת הטרילוגיה, שהושלמה על ידי הבמאי קונסטנטין פאם בשנת 2017, נולד, לדבריו, באתר ההנצחה אושוויץ, ליד המיצג של אלפי זוגות נעליים של קורבנות מחנה ההשמדה.

סרט ראשון - נעליים (SHOES):

בסרט "נעליים" טרגדיית השואה מוצגת, מנקודת מבט לא שגרתית, דרך זוג נעלי נשים. עלילת הסרט מתרחשת בשנות ה-30 וה-40 של המאה העשרים ומגוללות את קורותיהן של זוג נעלי עקב אדומות ומבריקות בחלון הראווה של חנות נעליים בפולין ועד לסוף המר של בעליהן. סופן של נעלי העקב בקבר אחים של נעליים במחנה ההשמדה אושוויץ. ייחודיות הסרט היא בכך שהדמות הראשית הן הנעליים. לא רואים את פני השחקנים, הסרט נטול דיאלוגים, ומלווה במוסיקה סימפונית. הסרט הופק בשנת 2012, הוקרן בפסטיבלים רבים ברוסיה ובעולם, זכה בפרסים.

אורך הסרט – 35 דקות.

סרט שני - ברוטוס (BRUTUS):

נקודת מבט מיוחדת על אירועי אותה תקופה דרך עיניים של כלב מאפשרת לראות ערכים של בן אדם מהזווית הלא צפויה. כלב ביתי מסוג רועה גרמני בשם ברוטוס מופרד מבעליו, אישה יהודייה. הכלב נלקח ומאומץ על ידי קצין נאצי. עד מהרה ברוטוס הופך לכלב שמירה באחד ממחנות הריכוז ומאומן לרדוף אחר האסירים היהודים. ההתפתחויות בסרט ברוטוס מראות דרך העיניים של הכלב את האכזריות של הנאצים וכיצד האילוף, המניפולציות הפסיכולוגיות, הרעב וההתעללות הופכים את ברוטוס, גור ביתי שגדל במשפחה יהודית, לכלב רוצח במחנה ריכוז. הסרט מבוסס על סיפורו של סופר צ'כי לודוביק אשכנזי.

הסרט הופק בשנת 2016, הוקרן בפסטיבלים רבים ברוסיה ובעולם, זכה בפרסים.

סרט שלישי - כינור (VIOLIN):

סיפור אודות גורלו של כלי נגינה - כינור ייחודי, שהיה עד לכל זוועות המלחמה ושרד את איומיה. הסרט נפתח בייצור הכינור בתחילת המאה ה-20 בנירנברג, כאשר נשלח כשי לילד יהודי. לאורך הסרט כלי הנגינה מחליף מספר בעלים ומסתיים כמאה שנה לאחר הייצור בהופעה שנערכה למרגלות הכותל המערבי. עלילת הסרט מבוססת על סיפור מאת יוסי תבור.

הסרט הופק בשנת 2017.

טרילוגיית "עדים" מהווה נקודת מבט מיוחדת על אירועי מלחמת העולם השנייה. זוג הנעלים, הכלב ברוטוס והכינור - כולם עדים לטרגדיות הקטנות שהרכיבו יחד את הטרגדיה הגדולה ביותר שחוותה האנושות במאה ה-20 - השואה.

הפקת טרילוגיית "עדים" הסתיימה ברוסיה בסוף שנת 2017. הקרנת הבכורה ברוסיה מתוכננת ל-27 בינואר 2018 - יום הזיכרון הבינלאומי לשואה ויום שחרור מחנה ההשמדה אושוויץ על ידי הצבא האדום.

הבכורה הישראלית של טרילוגיית "עדים", שתתקיים בתחילת פברואר במסגרת פרויקט  MAVO CINEMA TALK מאפשרת לקהל הישראלי לפתוח צוהר אל עולם היצירה הייחודי של סרט אמנותי המוקדש במלואו לזכר השואה וקורבנותיה.

בתום ההקרנה הבמאי, קונסטנטין פאם, יפגוש את הקהל הישראלי, ישתף את הצופים בהשקפותיו ויענה לשאלות.

* הסרט יוקרן בשפה הרוסית עם כתוביות בעברית.

אורך הסרט: 100 דקות.

 

אתר הסרט בשפה האנגלית:

https://www.witnessesmovie.com/

הזמן כרטיסים

בחר תאריך:
הצגות קרובות:
10/02/2018 שעה 20:00
להצגות נוספות לחצו כאן