תיאטרון גשר נותן במה ליוצרים ושחקנים צעירים

תיאטרון גשר נותן במה ליוצרים ושחקנים צעירים

תיאטרון גשר נותן במה ליוצרים ושחקנים צעירים

תיאטרון גשר נותן במה ליוצרים ושחקנים צעירים

תיאטרון גשר נותן במה לשתי הפקות של יוצרים ושחקנים צעירים: "מיין קאמפף" ו"פלופנבאך וצופנהיים: חינוך מחדש". שתי ההצגות יועלו בהאנגר, הבמה הצעירה והניסיונית של תיאטרון גשר. לנה קריינדלין, מנכ"לית תיאטרון גשר אומרת כי "ההצגות הללו נבחרו כי הן מביאות שפה תיאטרונית אחרת שאינה מקבלת ביטוי בתיאטרון המיינסטרים".

ההצגה "מיין קאמפף" היא קומדיה שחורה של ג'ורג' תבורי ובבימויו של גיל אלון. היטלר מגיע לבית מחסה בוינה, שם הוא פוגש בשלמה הרצל, צעיר יהודי שרוצה לכתוב ספר על חייו ומוכר את התנ"ך ואת הקאמה סוטרה למחייתו. בין היטלר להרצל נוצר קשר עמוק, בו ניתן לראות כיצד האחרון מסייע בעיצוב דמותו של הראשון. ההצגה תתרחש בחלל המבואה של אולם ההאנגר, שעוצב במיוחד עבור ההצגה, והופך לבית מחסה בו הקהל יושב על מיטותיהם והופך להיות חלק מן ההומלסים.
בהצגה משחקים רועי אסף (בתפקיד היטלר) ושלומי ברטונוב (בתפקיד הרצל) וגם טרייסי אברמוביץ', לופו ברקוביץ', עופר פאר, נתלי פיינשטיין, אלעד רוט ודפנה תדמור. "מיין קאמפף" עלתה לראשונה בפסטיבל עכו השנה וזכתה בפרס המשחק הטוב ביותר לשחקנים רועי אסף, שלומי ברטונוב ולופו ברקוביץ' וגם בפרס על הדרכת שחקנים לבמאי גיל אלון.

ההצגה "פלופנבאך וצופנהיים: חינוך מחדש" בבימויו של ערן טובול, היא קומדיה מטורפת בהשתתפות 20 שחקנים. זוכת פרס ההצגה הטובה ביותר בפסטיבל עכו לשנת 2010, שגרפה גם את פרס העיצוב, ופרס המוסיקה לאותה שנה. אחרי החותם שהשאירו על התיאטרון הישראלי, חוזרת הקבוצה לסיבוב הופעות נוסף אחרי ההצלחה בחו"ל, זאת תחת קורת הגג של תיאטרון גשר.
פלופנבאך וצופנהיים הם נציגי שגרירות "גרמאוסשטראמפקאמפ", קולוניה קטנה בהרי האלפים. בגלל משבר כלכלי ומצוקה בקהילתם יוצאים פלופנבאך וצופנהיים לישראל עם חברי המשלחת מטעם הנוספים כדי לנסות ולרתום את המוח והכסף של הישראלים לשיקומם. לישראלים יש יתרונות רבים אך חסר להם סדר (כך, טוענים המומחים). סדר משמעת וחוק הם המומחיות של השגרירים ותושבי הקולוניה ולכן הם מציעים זאת לאזרחי ישראל. במהלך הביקור ינסו הפקידים לבחור את המצוינים ביותר להנהגת והובלת מהפיכה עתידית חינוכית בארץ ישראל. הם שואפים לבניית על-אדם בתהליך של חינוך מחדש.
ההצגה "מיין קאמפף" תעלה ב- 12 בינואר וההצגה "חינוך מחדש" תעלה ב- 15-17 במרץ.

בנוסף לשתי ההפקות הללו, שיועלו כחלק מהרפרטואר הקבוע של התיאטרון, גשר יקיים במהלך בחול המועד פסח תיאטרון פרינג' בו יתארחו הפקות נבחרות של תיאטרוני פרינג' בישראל.
לנה קריינדלין, מנכ"לית תיאטרון גשר מסכמת: "אני שמחה לתת הזדמנות לשחקנים ויוצרים צעירים מוכשרים להיחשף בפני קהלים רחבים יותר, וזו גם הזדמנות לקרב קהל צעיר לאולמות התיאטרון".