תיאטרון גשר חשף את ההצגות החדשות לעונה הקרובה

תיאטרון גשר חשף את ההצגות החדשות לעונה הקרובה

תיאטרון גשר חשף את ההצגות החדשות לעונה הקרובה

תיאטרון גשר חשף את ההצגות החדשות לעונה הקרובה

הנהלת תיאטרון גשר כינסה הבוקר (ב') מסיבת עיתונאים בה סיכמה את שנת הפעילות החולפת וחשפה את תוכניותיה לקראת העונה הבאה. במסיבת העיתונאים השתתפו: יבגני אריה, המנהל האמנותי; המנכ"לית לנה קריינדלין; יו"ר גשר עו"ד אלי זהר; הדרמטורג רועי חן; אלכסנדר מורפוב, בימאי פרימה דונה והשחקנים סשה דמידוב ושמואל וילוז'ני.

לנה קריינדלין, מנכ"לית התיאטרון: "העונה הזאת פותחת את העשור השלישי של גשר, וזו הפעם הראשונה שהעונה נפתחת ללא חובות כספיים. גם הפרויקטים האחרונים וגם הפרויקטים העתידיים נותנים לנו תקווה שגשר יהפוך למרכז תרבות בינלאומי. זו תהיה אחת השנים המרגשות בתולדות גשר בה הכוחות האומנותיים מהבולטים ביותר בתחומם - שחקנים, במאים, ומוסיקאים - בינלאומיים וישראליים -  יחברו לצוות האמנותי של גשר ויעלו שורה של יצירות מופת. תיאטרון גשר ממשיך בתהליך משמעותי שמורכב מהפיכתו של גשר למרכז תרבות בינלאומי לצד חיזוק של יצירה ישראלית ויוצרים ישראליים. זו תנועה במקביל של פנימה והחוצה. כך יועלו השנה בגשר יצירות מופת קלאסיות לצד עיבודים ליצירות ישראליות ויתארחו בתיאטרון במאים מחו"ל לצד המשך שילובם של יוצרים ושחקנים ישראליים".

במסיבת העיתונאים סיפר יבגני אריה כי השנה ייפתח בתיאטרון גשר המחזור הראשון של בית ספר לבימוי ולמשחק בניהולו. בית הספר יכשיר קבוצה מצומצמת של במאים ושחקנים למשך של שלוש שנים. התוכנית תבנה על בסיס של שיתוף פעולה בינלאומי עם בתי ספר לבימוי במוסקבה ובניו יורק.

כמו כן יארח תיאטרון גשר השנה את הבמאי הלטבי העולה אלביס הֶרְמַנִיס, שמביים לראשונה בישראל. הרמניס שנחשב לאחד הבמאים הפוריים בעולם וכבר ביים בהרבה ממדינות אירופה, יביים את יצירת המופת הקלאסית יבגני אונייגין על פי אלכסנדר פושקין שעולה לראשונה על במת תיאטרון בארץ. יבגני אונייגין היא אולי יצירתו החשובה ביותר של אלכסנדר פושקין ונחשבת ליצירה מכוננת בתולדות השירה והספרות הרוסית.

יצירות מופת קלאסיות
תיאטרון גשר גאה לעלות השנה הצגה על פי המחזה רומולוס הגדול של פרידריך דירנמט שתיקרא התרנגול האחרון, במסגרתה יצטרף לשורות התיאטרון אחד מהשחקנים המובילים בתיאטרון הישראלי, שמואל וילוז'ני, שיגלם את הקיסר האחרון של האימפריה הרומית רומולוס אוגוסטוס. ההצגה תעלה בבימויו של  המנהל האומנותי של התיאטרון יבגני אריה.

כמו כן, חידוש השנה בגשר – לראשונה תעלה הצגה קלאסית המיועדת להורים ולילדים כאחד. דרמטורג התיאטרון רועי חן יצר עיבוד מקורי ומשעשע למסעות אודיסאוס של הומרוס המיועד לכל המשפחה. רועי חן אמר על המחזה: "רציתי לנצל את הצוות המדהים הוויזואלי-מוסיקלי של גשר כדי לייצור הצגה לילדים שתעביר את העולם הפנטסטי של גשר באותה רמת גימור והשקעה שבה אנו עושים הצגות למבוגרים על הבמה הגדולה. אנחנו עוסקים הרבה בעיבודים והתחשק לי לגעת ביצירה אלמותית, מסע התגברות והתמודדות עם שאלות תהומיות כמו שיש באודיסאה. נעסוק גם ביחסים במשפחה, חברות ואובדן. מול הקיקלופים וממלכת השאול ישנם גם רגעי הומור רבים, רגעי שמחה והקלה. כל אחד רוצה כבר להגיע לאיתקה שלו, לחוף מבטחים ולחזור לפנלופה ולטלמכוס שלו".

עוד תעלה השנה ההצגה יהודי במקור מאת ברנרד מלמוד, סיפורו של עורב יהודי פטפטן בהשתתפות דביר בנדק, עירית נתן ואלכס סנדרוביץ.

ספרות ישראלית מקורית – אחרי שתי הצלחות לעיבודים של קלאסיקות ישראליות יונה ונער של מאיר שלו ובין לילה ובין שחר של יהושע קנז, תיאטרון גשר ימשיך לעבד יצירות מופת ישראליות לבמה. 

פרויקט מיוחד: הפקה של המחזמר המצליח צלילי המוסיקה
עודד פלדמן אמנות ותקשורת בשיתוף תיאטרון גשר יעלו השנה את צלילי המוסיקה אחד ממחזות הזמר הפופולריים של כל הזמנים. המחזמר היה להיט מאז עלה לראשונה בברודווי, שם הוצג כ- 1,400 פעם כשעלה לראשונה. המנהל המוסיקלי של המחזמר יהיה המאסטרו גיל שוחט וישתתפו בו סשה דמידוב ואניה בוקשטיין. בהפקה ייקחו חלק גופים אומנותיים רבים: "Stage Entertainment", חברת על אירופאית שמפיקה מחזות זמר בכל אירופה; מקהלת הילדים "בת קול"; ותזמורת סימפונט רעננה.

התרחבותה של להקת גשר – לצד כוכבי גשר הוותיקים סשה דמידוב, אפרת בן צור, יובל ינאי, נטשה מנור, ליליאן רות, יבגני טרלצקי, בוריס אחנוב, אלכסנדר סנדרוביץ, נטע שפיגלמן, הנרי דוד, אלון פרידמן ועוד הצטרפו השנה ללהקה שלוש שחקניות צעירות דנה מיינרט שתגלם את התפקיד הנשי הראשי בפרימה דונה רות רסיוק וקארין סרויה שמשחקות ביונה ונער, בבין לילה ובין שחר ועכשיו גם בפרימה דונה. כמו כן, במאי ההצגה "איי לאב יו לנצח אבל.." אמיר וולף יביים השנה את הקומדיה הצרפתית החיים בשלוש גרסאות בכיכובם של נועה קולר, נטע שפיגלמן, גלעד קלטר, יובל ינאי.

מועדון 71 כיסאות ממשיך להתרחב – בשנים האחרונות הפך מועדן 71 כיסאות למקום רוחש פעילות. בכל שנה נערכים בו מפגשים אינטימיים עם יוצרים מובילים בתחומי תרבות שונים. לפני כשנתיים התקיימה סדרת מפגשים עם שחקנים בעלי שם; בשנה שעברה התקיימה סדרה של מופעים מוסיקליים אינטימיים עם יוצרים מוכרים. שתי הסדרות זכו להצלחה בקרב הקהל. השנה נתמקד בעולם הספרות, ונייסד סדרת מפגשים עם סופרים מובילים בעריכת דרמטורג גשר רועי חן.