שבוע הקולנוע הרוסי בישראל

שבוע הקולנוע הרוסי בישראל

שבוע הקולנוע הרוסי בישראל

שבוע הקולנוע הרוסי בישראל


שבוע הקולנוע הרוסי בישראל ננעל אמש בתיאטרון גשר

 

במסגרת שבוע הקולנוע הרוסי בישראל, אשר התארח בתיאטרון גשר במסגרת פסטיבל גשר הבינלאומי השמיני ובהפקה משותפת עם סטודיו מי וחברת yes הוצגו לראשונה בארץ מיטב הסרטים הבולטים מהשנה האחרונה ברוסיה, על מסך גדול ובליווי כתוביות בעברית ובאנגלית.

כל הסרטים נבחרו בקפידה לאחר שזכו בפרסים בפסטיבל הנחשבים ברוסיה וברחבי העולם, או זכו להצלחה יוצאת דופן בקופות ולאהבת הקהל.

 

מידי ערב בתום הקרנות הסרטים זכו הצופים להיפגש עם יוצרי הסרטים והשחקנים המככבים בהם, שהגיעו במיוחד מרוסיה. המפגשים זכו להצלחה גדולה וקהל רב הגיע במיוחד כדי לפגוש את השחקנים והיוצרים המוערכים ולשמוע מהם על תהליך היצירה. את המפגשים הנחתה נטשה מנור, שחקנית תיאטרון גשר ומנחת טלויזיה מוכרת במגזר הרוסי. כל המפגשים התקיימו בעברית וברוסית, לטובת קהל הצברים באולם.

 

בערב פתיחת הפסטיבל הוקרן הסרט שובר הקופות אגדת הוקי מספר 17. לפני הקרנת הסרט עלו לבמה לנה קריינדלין, מנכ"לית התיאטרון, רומן קבטנר, סמנכ"ל לפרויקטים מיוחדים ומפיק הפסטיבל, ופולינה זוייבה מנהלת חברת ההפקה הרוסית סטודיו מי, ובירכו את הנוכחים. מיד אחריהם עלה לבמה חיים טופול שבירך את הקהל ואיחל לו צפייה מהנה.

בהמשך השבוע הוקרנו הקומדיה הרומנטית אמת או חובה, סרט האסונות הרוסי הראשון מטרו, הסרט עטור השבחים כולם הלכו, הסרט הפרובוקטיבי מקומות אינטימיים והדרמה הקומית זוכת הפרסים הגיאוגרף שמישכן את הגלובוס. בנוסף הוקרנו גם מיטב הסרטים הקצרים זוכי הפרסים מהשנה האחרונה ברוסיה.

 

מסורת הפסטיבלים הבינלאומיים של תיאטרון גשר ממשיכה, ואנו כבר עובדים במלוא המרץ על פסטיבל ההצגות מסכת הזהב שיתקיים בקיץ הקרוב.