פרמיירה לפיניטה לה קומדיה

פרמיירה לפיניטה לה קומדיה

פרמיירה לפיניטה לה קומדיה

פרמיירה לפיניטה לה קומדיה

מאות מוזמנים הגיעו בתחילת השבוע לפרמיירה החגיגית להצגה החדשה "פיניטה לה קומדיה" מאת ניקולאי ארדמן ובבימויו של הבמאי הבולגרי אלכסנדר מורפוב.

בין האורחים המכובדים ניתן היה למצוא את עמוס עוז, מאיר שלו, חיים טופול, צבי זיו, אורן מוסט, בוריס קרסני, ברונו לנדסברג, דוד ליבאי, ח"כ נחמן שי, דן שילון, יגאל שילון, גדעון לוי, ציפי שביט, חני נחמיאס ועוד.

ההצגה מספרת את סיפורו של סמיון, החי עם אשתו ועם חמותו בדירה קטנטנה. הוא מובטל כבר שנתיים, החיים לא מחייכים לו והמוצא היחיד שעולה במוחו הוא – להתאבד. עקב השמועה על התאבדותו מגיעים שכנים שבמקום לנסות להצילו, מנצלים את ההתאבדות שלו לקידום האינטרסים שלהם, ומבקשים ממנו להתאבד למען סיבות נעלות, שיעלו את קרנם: אמנות, אהבה, צבא, מסחר ודת. התאבדותו העתידית של הגיבור הופכת לאירוע חגיגי שכולם מצפים לו. האם אכן יתאבד, ואם כן – למען מה? למען מי?

הסאטירה "המתאבד" נכתבה ב-1928 בברית המועצות הסובייטית ונאסרה על ידי הצנזורה. המחזה הועלה רק ב-1990, כשניקולאי ארדמן כבר לא היה בין החיים כדי לחזות בהצלחה הכבירה של המחזה ולהעלאותיו המרובות ברחבי העולם.

העלילה, למרבה הצער, הולמת להפליא את ישראל של 2013 כשאנשים מגיעים לקץ היכולת, והסביבה לא בוחלת בניצול ציני של סבל הזולת. הגיבור הוא אדם שאיבד את השליטה על חייו, ולא פחות גרוע מכך – על מותו.

 
חזרה לכל החדשות

לוח הצגות

הצגות קרובות:
יום ו' 21.09.2018 שעה 14:00
לרכישת כרטיס לחצו כאן

חדשות

מידע שימושי על נגישות האתר

תיאטרון גשר יציג בארה"ב ובקנדה את ההצגות "הדיבוק" ו"במנהרה" - ויתארח בפסטיבלים ותיאטראות בטורונטו, ניו יורק ופיטסבורג


הבמאי נועם שמואל יעלה בבכורה ישראלית את הרומן הראשון של הסופר האמריקני ממוצא אפגני

ההצגה "יאקיש ופוצ'ה" בפסטיבל בסיביו

מאיה זיו מתכנית "העולם הבוקר" משתפת את התרשמותה מהצגות הילדים שלנו

הבוקר קיימנו מסיבת עיתונאים בנושא הפסטיבל בהשתתפות ראש העיר, מר רון חולדאי, לנה קריינדלין, מנכ"ל תיאטרון גשר, נעם סמל, המנהל האמנותי של הפסטיבל, אורי שובל, מנכ''ל המישלמה ליפו, סגן שגריר טורקיה בישראל, אומט דניז, רועי חן, דרמרטורג תיאטרון גשר.

"הצגה שהיא כמו חלום, ממש כישוף תיאטרלי, זוהרת כמו יהלום, גם ללא מילים" הארץ על מקבת - גרסה ללא מילים

קליפ מחדר החזרות

"יפה להפליא...דרמה אנושית רגישה ומשכנעת. הצגה שכדאי לצפות בה... בימוי מיוחד אינטליגנטי ומקורי" ידיעות אחרונות


חדשות נוספות