פסטיבל גשר הבינלאומי ה-7

פסטיבל גשר הבינלאומי ה-7

פסטיבל גשר הבינלאומי ה-7

פסטיבל גשר הבינלאומי ה-7

החודש התקיים פסטיבל גשר הבינלאומי השביעי, כחלק ממסורת הפסטיבלים של תיאטרון גשר שמטרתה להכיר לקהל הישראלי את מיטב יצירות התרבות בנות זמננו הישר מבמות מוסקבה.

לאחר הצלחת פסטיבלי התיאטרון, הקולנוע והמוזיקה הקודמים הוחלט השנה להקדיש את פסטיבל התיאטרון להצגות מאת יוצרים ישראלים ויהודים דרך עיניהן של מיטב במאי מוסקבה. ההצגות בשפה הרוסית ומלוות בכתוביות בעברית. הפסטיבל בחסות מסכת הזהב, משרד התרבות הרוסי, עיריית מוסקבה וחברת YES.

את הפסטיבל פתחה ההצגה אורזי מזוודות מאת חנוך לוין, ואורחת הכבוד באירוע הפתיחה היתה ליליאן ברטו, אלמנתו של לוין, שהגיעה לצפות בפרשנות הרוסית ליצירתו.

ההצגה אורזי מזוודות עלתה פעמיים במסגרת הפסטיבל, ובנוסף עלתה בסוף השבוע האחרון גם ההצגה המחיר מאת ארתור מילר. שתי ההצגות בהפקת תיאטרון מייקובסקי הידוע ממוסקבה, החוגג השנה 90 שנות פעילות.

בצהרי יום שישי התקיימה כיתת אמן עם לאוניד חפץ, במאי ההצגה המחיר ואחד הבמאים והמורים החשובים והידועים כיום ברוסיה. כיתת האמן עסקה בייושמה של שיטת סטניסלבסקי והשתתפו בה סטודנטים, מורים ואנשי תיאטרון רבים.

בהמשך השבוע עלתה ההצגה תיכנסו תיכנסו של תיאטרון פומנקו על פי ספרו של מאיר שלו - כימים אחדים. ההצגה עלתה שלוש פעמים בהאנגר גשר, ומאיר שלו הגיע לערב הפתיחה לצפות בהצגה ולברך את השחקנים.

הפסטיבל יסתיים ב-3 וב-4 ביולי בבכורת ההצגה החדשה של גשר פיניטה לה קומדיה.

 
חזרה לכל החדשות

לוח הצגות

הצגות קרובות:
יום ו' 21.09.2018 שעה 14:00
לרכישת כרטיס לחצו כאן

חדשות

מידע שימושי על נגישות האתר

תיאטרון גשר יציג בארה"ב ובקנדה את ההצגות "הדיבוק" ו"במנהרה" - ויתארח בפסטיבלים ותיאטראות בטורונטו, ניו יורק ופיטסבורג


הבמאי נועם שמואל יעלה בבכורה ישראלית את הרומן הראשון של הסופר האמריקני ממוצא אפגני

ההצגה "יאקיש ופוצ'ה" בפסטיבל בסיביו

מאיה זיו מתכנית "העולם הבוקר" משתפת את התרשמותה מהצגות הילדים שלנו

הבוקר קיימנו מסיבת עיתונאים בנושא הפסטיבל בהשתתפות ראש העיר, מר רון חולדאי, לנה קריינדלין, מנכ"ל תיאטרון גשר, נעם סמל, המנהל האמנותי של הפסטיבל, אורי שובל, מנכ''ל המישלמה ליפו, סגן שגריר טורקיה בישראל, אומט דניז, רועי חן, דרמרטורג תיאטרון גשר.

"הצגה שהיא כמו חלום, ממש כישוף תיאטרלי, זוהרת כמו יהלום, גם ללא מילים" הארץ על מקבת - גרסה ללא מילים

קליפ מחדר החזרות

"יפה להפליא...דרמה אנושית רגישה ומשכנעת. הצגה שכדאי לצפות בה... בימוי מיוחד אינטליגנטי ומקורי" ידיעות אחרונות


חדשות נוספות