פסטיבל גשר הבינלאומי השביעי

פסטיבל גשר הבינלאומי השביעי

פסטיבל גשר הבינלאומי השביעי

פסטיבל גשר הבינלאומי השביעי

יצירות ישראליות ויהודיות הישר מבמות מוסקבה

 

תיאטרון גשר גאה להציג בארץ שלוש הצגות חדשות שעלו ממש לאחרונה על במות מוסקבה, ומספקות הצצה נדירה ומסקרנת לדרך בה רואים מיטב במאי מוסקבה את יצירותיהם של חנוך לוין, מאיר שלו וארתור מילר. ההצגות בשפה הרוסית ומלוות בכתוביות בעברית. הפסטיבל בחסות מסכת הזהב, משרד התרבות הרוסי, עיריית מוסקבה וחברת YES.

 

אורזי מזוודות / תיאטרון מייקובסקי

מאת חנוך לוין

בימוי: אלכסנדר קורוצ'יקוב בליווי מינדאוגס קרבאוסיקס

מחזה בן זמננו ומקומנו, המכיל שש משפחות, חמישה אוהבים, שלוש רווקות, תשעה נפטרים, שמונה הלוויות, ארבע אלמנות, שלושה אמריקאים, אחת עשרה מזוודות, תינוק, הומוסקסואל, זונה, מגמגם וגיבן - כולם מאד לא מאושרים אבל מאד משעשעים.

ההצגה בבימויו של אלכסנדר קורוצ'יקוב ובליווי אמנותי של של אחד הכישרונות הבולטים בעולם התיאטרון הרוסי, מינדאוגס קרבאוסיקס, המשמש כמנהלו האמנותי של תיאטרון מייקובסקי הידוע שחגג לאחרונה 90 שנות פעילות. בהצגה משתתפות כוכבות התיאטרון המוסקבאי יבגניה סימונובה, זויה קאידנובסקיה, טטיאנה אורלובה ועוד.

20,21 ביוני – אולם נגה

 

 

תיכנסו תיכנסו / תיאטרון פומנקו

על פי ספרו של מאיר שלו – כימים אחדים

בימוי: יורי בוטורין בליווי פיוטר פומנקו

סיפור אגדה על המוות ועל האהבה. המוות לא מנצח את האהבה והאהבה לא מנצחת את המוות, וכך עומדים שניהם אחד מול השני בזמן שאנו עסוקים בחיינו שלנו.

הצגת גורמה - במהלך ארבע ארוחות נפגשים בן ומי שהוא אולי אביו, ועל הבמה מתבשלת ארוחה אמיתית שריחה עולה באפם של הצופים. הקהל באולם הקטן נשאב דרך הריחות והטעמים אל תוך חייהם של הדמויות ואל סיפורם שמתגלה אט אט דרך ריקוד טנגו, להקת ציפורים, דמעות וחיוכים.

אחת ההצגות האחרונות שזכו לליוויו האמנותי של פיוטר פומנקו, מייסדו של תיאטרון פומנקו ומי שנחשב לאחד מעמודי התווך של התיאטרון הרוסי ויצירותיו, ולאחד הבמאים ששינו את פני התיאטרון.

27,28.29 ביוני – האנגר גשר

 

 

המחיר / תיאטרון מייקובסקי

מאת ארתור מילר

בימוי: לאוניד חפץ

מפגש בין שני יהודים ידועים ומשפיעים על במה אחת – המחזאי ארתור מילר היהודי-אמריקאי, והבמאי לאוניד חפץ היהודי-רוסי.

מחזה על דינאמיקה משפחתית, מחירי רהיטים ומחיר הבחירות שלנו בחיים. שנים אחרי שנפרדו בכעס, נפגשים שני אחים בעקבות מות אביהם. תוך כדי סידור חפציו בעליית הבית, מתעוררים רגשות וכעסים ישנים. מה הוא בעצם האושר ומה מחיר החיים?

על פי במאי ההצגה לאוניד חפץ, אחד הבמאים הידועים של זמננו שגידל דור שלם של שחקנים ובמאים ברוסיה, "המחיר של החיים זה מחיר האהבה – אהבה בין בעל ואישה, אחת ואחות, בן ואב, בת ואם."

22 ביוני – אולם נגה