ערב הוקרה לצבי זמיר

ערב הוקרה לצבי זמיר

ערב הוקרה לצבי זמיר

ערב הוקרה לצבי זמיר

השבוע קיימנו ערב הוקרה ליושב הראש הראשון של גשר, האלוף במיל' וראש המוסד לשעבר צבי זמיר, שציין בימים אלה את יום הולדתו ה-90. באירוע החגיגי שרו והציגו שחקני התיאטרון של גשר שירים וקטעי תיאטרון שהוקדשו במיוחד לזמיר. בין המשתתפים באירוע היו סשה דמידוב (שהקדיש לו מונולוג מתוך "טרטיף") ואשתו השחקנית סבטלנה דמידוב, ליליאן רות ובנה הנרי דוד, נטשה מנור, רות רסיוק, יובל ינאי, קארין סרויה ונועה קולר.

 

יושב הראש הנוכחי של תיאטרון גשר, אלי זהר, החל את דבריו בבדיחה כשאמר "שמחתי מאוד להחליף אותך בתפקיד ראש המוסד", ולאחר פאוזה קצרה אמר "המוסד הזה. תיאטרון גשר", לקול צחוקם של האורחים. בהמשך אמר "רק כשנכנסתי לתפקיד שלך שאותו מילאת בנאמנות רבה כל כך במשך שנים, הבנתי עד כמה הנעליים שלך היו נעליים גדולות".

 

המנהל האמנותי של תיאטרון גשר, יבגני אריה, ציין כי "היום יש תחושה שתיאטרון גשר היה כאן מאז ומתמיד. אבל זה לא היה כך בהתחלה. בהתחלה היינו כולנו אוסף של פנאטים לתיאטרון שרצו להעלות הצגות. כולם אמרו לנו ששום דבר לא יצא מאיתנו, אבל היו גם כמה שהאמינו בנו, וצבי אתה היית אחד הראשונים. אני אסיר תודה לך על עזרתך לנו. אתה בן בית, ואנחנו נהיה תמיד המשפחה שלך".

 

צבי זמיר עלה בסיום אחרי מברכיו, ובקול מלא התרגשות אמר "יש לי מקל עם שני קצוות שונים זה מזה. בקצה האחד היה המוסד ובקצה השני תיאטרון גשר. אני זוכר עד היום את הפעם הראשונה בה צפיתי בהצגה "רוזנקרנץ וגילדנשטרן" שאליה לקחה אותי רינה אשתי. אחרי ההצגה ההיא החלטתי שאני רוצה לעזור לתיאטרון הצעיר הזה. ראיתו בו הבימה של ימינו, שממש כמו התיאטרון ההוא עלה מרוסיה מתוך ציונות, במטרה לעשות כאן תיאטרון. יחד עם ראש עיריית תל אביב דאז, שלמה להט, ובזכות העזרה של ראש הממשלה דאז, יצחק רבין, הצלחנו להפוך את תיאטרון גשר לתיאטרון חשוב ומרכזי. במה שעשיתי למען גשר אהיה גאה עד יומי האחרון".

 

 

באירוע השתתפו עוד בני משפחחתו של צבי זמיר, ובהם בתו מיכל שבאה עם בן זוגה העיתונאי ירון לונדון, עו"ד דורי קלגסבלד, השחקן חיים טופול, מנכ"ל גשר לשעבר, אורי לוי, מנכ"לית תיאטרון גשר, לנה קריינדלין, יו"ר אגודת הידידים, ישראל מקוב, שהסיר את הלוט מעל שלט ההוקרה לרינה וצבי זמיר, ומנכ"לית אגודת הידידים רותי היילפרן.