סיבוב הופעות בצפון אמריקה

סיבוב הופעות בצפון אמריקה

סיבוב הופעות בצפון אמריקה

סיבוב הופעות בצפון אמריקה

כרטיסים>>

תיאטרון גשר יצא בקרוב לסיבוב הופעות בצפון אמריקה, לכבוד חגיגות ה-70 למדינה, ובספטמבר-אוקטובר 2018 יתארח עם ההצגות "הדיבוק" ו"במנהרה" ב-3 תיאטראות שונים, 2 פסטיבלי תיאטרון, ו-2 מדינות - ארה"ב וקנדה.

 

התיאטרון, בהובלת מנכ"לית התיאטרון לנה קריינדלין והמנהל האמנותי יבגני אריה, הוזמן להכיר לקהל האמריקאי שתי הצגות דגל של התיאטרון - "במנהרה", סאטירה פוליטית עכשווית מאת רועי חן, ו"הדיבוק" - אחת הקלאסיקות החשובות של המחזאות היהודית בעיבוד מודרני, בבימויו של יבגני אריה.

 

תחילה, תמריא המשלחת לקנדה - שם תציג בטורונטו את ההצגה "הדיבוק". לאחר מכן, תציג על בימת פסטיבל התיאטרון הניו-יורקי "Cherry Orchard Festival" את "הדיבוק" ו"במנהרה". ולבסוף, "The Pittsburgh International Festival" היוקרתי בפיטסבורג, פנסילבניה יארח את ההצגה "במנהרה".

 

המשלחת תכלול מעל ל-40 שחקנים ויוצרי תיאטרון, ביניהם המנהל האמנותי והבמאי יבגני אריה, מנכ"לית התיאטרון לנה קריינדלין, מחזאי הבית והדרמטורג רועי חן, ומיטב שחקני תיאטרון גשר: ישראל (סשה) דמידוב, אפרת בן-צור, מיקי לאון, דורון תבורי, הנרי דוד, אלון פרידמן, עידו מוסרי, פיראס נסאר, גלעד קלטר, נטע שפיגלמן, נועה הר-ציון, רות רסיוק, אורי יניב, ועוד.

 

"במנהרה", סאטירה ישראלית עכשווית מאת רועי חן, שנכתבה בהשראת הסרט "שטח הפקר" ובויימה בידי עירד רובינשטיין - תוארה בידי המבקרים כ'קו החזית של התיאטרון הפוליטי בארץ'. זוהי הפעם הראשונה שהצגה זו תצא מגבולות ישראל, ולראשונה תציג בפני קהל אמריקאי, יהודי בחלקו - את סיפור המפגש בין חיילי צה"ל ולוחמי חמאס שנתקעים יחד במנהרת טרור בגבול עזה-ישראל.

 

"כולנו מסוקרנים לראות את האופן שבו 'במנהרה' תתקבל בחו"ל", אומר המחזאי רועי חן. "מדובר בהפקה שנוגעת בנושא רגיש ביותר על סדר היום הלאומי והאישי, ועוסקת בסכסוך הישראלי-פלסטיני תוך בקשה לאתגר דעות מקובעות. אין ספק שהמפגש בין הסאטירה הפוליטית הזו לבין הקהל האמריקאי יהיה מרתק."

 

"הדיבוק", בבימויו של יבגני אריה - היא אחת הקלאסיקות החשובות של המחזאות היהודית, בעיבוד חדש של רועי חן שמשמר מצד אחד את רוח המחזה של ש. אנ-סקי ומצד שני מקנה לו פרשנות מחודשת. ההצגה מביאה את סיפור אהבתם הטרגית של חנן ולאה (ישראל (סשה) דמידוב ואפרת בן-צור), מעין רומיאו ויוליה יהודיים. בהפקה המוערכת הזו של תיאטרון גשר, ניגונים עתיקים משתלבים בעיבוד המודרני והמיסטיקה מתעמתת עם הפסיכולוגיה.

 

רק בחודש יוני האחרון התארח תיאטרון גשר בפסטיבל אמנויות הבמה "סיביו" שברומניה, עם ההצגה "יאקיש ופופצ'ה". המסע הקרוב של התיאטרון לצפון אמריקה הוא סיבוב הופעות מיוחדת לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל - ויצטרף להצגותיו בסין, רוסיה, גרמניה, צרפת, אנגליה, איטליה, קולומביה ועוד מדינות. תיאטרון גשר הוזמן להתארח בקנדה שלוש פעמים בעבר (2001, 2005, 2008), ונראה לאחרונה בארצות הברית ב-2013, שם הציג בפסטיבל "גן הדובדבנים" בניו יורק את ההפקה "שונאים: סיפור אהבה". ומצטרף לחמשת הביקורים האחרים של התיאטרון בתפוח הגדול (1992, 1998, 2001, 2004, 2008).


מנכ"לית תיאטרון גשר, לנה קריינדלין: "הנסיעה של התיאטרון לצפון אמריקה היא אירוע חשוב, ציון דרך מרגש לתיאטרון גשר בפרט ולתרבות הישראלית בכלל.  בנסיעתנו האחרונה לניו-יורק, החמישית במספר - התרגשתי והתגאתי מאוד לפגוש קהל ישראלי שמגיע מרחבי החוף המזרחי, רק כדי לצפות בתיאטרון ישראלי. מדובר בסיבוב הופעות מיוחדת לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל, ואנחנו גאים לטוס לארה"ב ולקנדה, כמי שמייצגים את התיאטרון הישראלי על הבמה מדי ערב בארץ ובעולם."

 כרטיסים>>

סיבוב ההופעות התאפשר תודות לתמיכתם הנדיבה של משרד החוץ של ישראל וקרן ג'נסיס.