יום הולדת 23 לגשר

יום הולדת 23 לגשר

יום הולדת 23 לגשר

יום הולדת 23 לגשר

זה קרה ממש השבוע, לפני 23 שנים, כשקבוצת תיאטרון קטנה שעלתה חודשים ספורים קודם לכן מרוסיה, הציגה בפני קהל קטן מחזה צנוע: "רוזנקרנץ וגילדנשטרן מתים". השמועה על ההצגה שביים יבגני אריה, שעמד בראש הקבוצה, עשתה לה כנפיים, וכמו במין סיפור אגדה החלו להתקבץ עוד ועוד שוחרי תיאטרון שעלו ובאו לצפות בהצגה והחלו לספר עליה מפה לאוזן.

 

כך נולד תיאטרון - תיאטרון גשר שהיה לגשר בין עולים חדשים לחברה הישראלית ולגשר בין תרבויות. עם השנים הצגנו כאן את מיטב התרבות הישראלית והעולמית: את "כפר", "העבד", "אדם בן כלב", "שונאים.סיפור אהבה", "השטן במוסקבה","יונה ונער" ובשנה האחרונה גם את "הדיבוק". הופענו בעשרות פסטיבלים בחו"ל והבאנו לשם את בשורת התיאטרון הישראלי, ואירחנו כאן פסטיבלי קולנוע, תיאטרון ומוסיקה של טובי היוצרים ברוסיה על מנת לחזק את היחסים הטובים בין שתי המדינות.

 

23 שנים לאחר הקמתו הפך התינוק לבחור צעיר שנכונו לו עוד שנים רבות. הרך הנולד שאיש לא יכול היה לנבא מה יצא ממנו, הפך לעובדה קיימת שאין עליה עוררין ולאחד התיאטרונים החשובים בישראל. דווקא ביום השנה ה-23 החלטנו להחזיר את אותו גבר צעיר אל מחוזות ילדותו ולהעלות לראשונה הצגת ילדים - "מסעות אודיסאוס".

 

ביום הולדתו של תיאטרון גשר, כולנו -אלו העובדים בו, מאחלים לו מזל טוב לצד שנים רבות של יצירה ועשייה, ומקווים כי ימשיך להוציא תחת ידיו הצגות תיאטרון מקוריות וביקורתיות, כאלה המספרות את סיפורה של הארץ וכאלה המספרות את סיפורו של האדם, מישראל ומהעולם, ריאליסטיות וסוריאליסטיות, שיצמיח מתוכו את טובי השחקנים, הבמאים, התפאורנים, התאורנים והמעצבים, שיזכה למחיאות כפיים בכל מקום ובכל פינה בה יופיע, ובעיקר שלעולם לא ילך בתלם. כי שם תמיד צפוף.   

   

 
חזרה לכל החדשות

לוח הצגות

הצגות קרובות:
יום ב' 24.09.2018 שעה 20:30
לרכישת כרטיס לחצו כאן

חדשות

מידע שימושי על נגישות האתר

תיאטרון גשר יציג בארה"ב ובקנדה את ההצגות "הדיבוק" ו"במנהרה" - ויתארח בפסטיבלים ותיאטראות בטורונטו, ניו יורק ופיטסבורג


הבמאי נועם שמואל יעלה בבכורה ישראלית את הרומן הראשון של הסופר האמריקני ממוצא אפגני

ההצגה "יאקיש ופוצ'ה" בפסטיבל בסיביו

מאיה זיו מתכנית "העולם הבוקר" משתפת את התרשמותה מהצגות הילדים שלנו

הבוקר קיימנו מסיבת עיתונאים בנושא הפסטיבל בהשתתפות ראש העיר, מר רון חולדאי, לנה קריינדלין, מנכ"ל תיאטרון גשר, נעם סמל, המנהל האמנותי של הפסטיבל, אורי שובל, מנכ''ל המישלמה ליפו, סגן שגריר טורקיה בישראל, אומט דניז, רועי חן, דרמרטורג תיאטרון גשר.

"הצגה שהיא כמו חלום, ממש כישוף תיאטרלי, זוהרת כמו יהלום, גם ללא מילים" הארץ על מקבת - גרסה ללא מילים

קליפ מחדר החזרות

"יפה להפליא...דרמה אנושית רגישה ומשכנעת. הצגה שכדאי לצפות בה... בימוי מיוחד אינטליגנטי ומקורי" ידיעות אחרונות


חדשות נוספות