יאקיש ופופצ'ה בירח דבש באודסה

יאקיש ופופצ'ה בירח דבש באודסה

יאקיש ופופצ'ה בירח דבש באודסה

יאקיש ופופצ'ה בירח דבש באודסה

תיאטרון גשר מחזיר את חנוך לוין לבית שמעולם לא היה. שחקני תיאטרון גשר חזרו מביקור מרגש באודסה, שם הופיעו עם ההצגה יאקיש ופופצ'ה על פי מחזה מאת חנוך לוין. ההצגה הוצגה פעמיים במסגרת הפסטיבל היוקרתי השנתי מפגש חברים.

בירת התרבות אודסה, שיש המתייחסים אליה אף כאל מולדת ההומור היהודי, יכלה בקלות להיות מקום מושבו ויצירתו של חנוך לוין. ההומור המריר-מתוק שכה מאפיין את לוין התקבל בטבעיות ובאהבה גדולה בקרב הצופים בהצגות, וחלקם אף הוסיפו שלוין נשמע ממש כמו מחזאי אודסאי.

הקהל, שהכיל גם משלחות גדולות ממיטב התיאטראות, אנשי תקשורת וממשל מאוקראינה וממדינות שכנות, הגיב בתשואות רמות וחיבק את שחקני התיאטרון.

לנה קריינדלין, מנכ"ל תיאטרון גשר, סיפרה בראיון לאחד מ-17 ערוצי הטלויזיה שסיקרו את הביקור: "זהו עונג גדול להגיע ולהציג במקום בו מכירים ומוקירים את תיאטרון גשר ומחכים להגעתו בקוצר רוח."

כחלק ממסעם באודסה, נפגשו שחקני ההצגה, ביניהם ישראל (סשה) דמידוב, אלון פרידמן, נטע שפיגלמן, יובל ינאי, נטשה מנור וגלעד קלטר, עם שגריר ישראל באוקראינה, מר ראובן דין-אל והעבירו סדנת משחק לסטודנטים מקומיים.

ההצגה יאקיש ופופצ'ה מספרת את סיפורו של יאקיש, בחור מכוער ועני המתחתן מחוסר ברירה עם פופצ'ה המכוערת כקרוקודיל. כשהשניים לא מצליחים לקיים יחדיו את מצוות הפרו ורבו, מתחיל מסע הזוי ומטורף בו הורי החתן והכלה, שדכן, גיס וזונה מנסים להביא לכך שהבלי יכולת יוכל סוף סוף להזדווג עם הבלי צורה.

 
חזרה לכל החדשות

לוח הצגות

הצגות קרובות:
שבת 22.09.2018 שעה 20:30
לרכישת כרטיס לחצו כאן

חדשות

מידע שימושי על נגישות האתר

תיאטרון גשר יציג בארה"ב ובקנדה את ההצגות "הדיבוק" ו"במנהרה" - ויתארח בפסטיבלים ותיאטראות בטורונטו, ניו יורק ופיטסבורג


הבמאי נועם שמואל יעלה בבכורה ישראלית את הרומן הראשון של הסופר האמריקני ממוצא אפגני

ההצגה "יאקיש ופוצ'ה" בפסטיבל בסיביו

מאיה זיו מתכנית "העולם הבוקר" משתפת את התרשמותה מהצגות הילדים שלנו

הבוקר קיימנו מסיבת עיתונאים בנושא הפסטיבל בהשתתפות ראש העיר, מר רון חולדאי, לנה קריינדלין, מנכ"ל תיאטרון גשר, נעם סמל, המנהל האמנותי של הפסטיבל, אורי שובל, מנכ''ל המישלמה ליפו, סגן שגריר טורקיה בישראל, אומט דניז, רועי חן, דרמרטורג תיאטרון גשר.

"הצגה שהיא כמו חלום, ממש כישוף תיאטרלי, זוהרת כמו יהלום, גם ללא מילים" הארץ על מקבת - גרסה ללא מילים

קליפ מחדר החזרות

"יפה להפליא...דרמה אנושית רגישה ומשכנעת. הצגה שכדאי לצפות בה... בימוי מיוחד אינטליגנטי ומקורי" ידיעות אחרונות


חדשות נוספות