הנשיא פרס בבכורת ההצגה כפר

הנשיא פרס בבכורת ההצגה כפר

הנשיא פרס בבכורת ההצגה כפר

הנשיא פרס בבכורת ההצגה כפר

מאות מוזמנים הגיעו השבוע להצגה החגיגית של "כפר" בתיאטרון גשר במעמד נשיא המדינה, שמעון פרס. המחזה שכתב יהושע סובול בבימויו של יבגני אריה, עלה בימים אלה, 17 שנה לאחר שהוצג בהצלחה רבה, לרגל 65 שנה לעצמאותה של ישראל. 

בין המוזמנים שהגיעו לאירוע: אהוד אולמרט, סטנלי פישר, ליאורה ודן מרידור, ח"כ פאינה קירשנבאום, ח"כ ניצן הורוביץ, ברונו לנדסברג, אלפרד אקירוב, סמי סגול, דני גילרמן, חיים טופול, נאוה ברק, עמנואל רוזן, אושרת קוטלר, נורית הירש ודרור קשטן. 

את האורחים קיבלו: המנהל האמנותי ובמאי ההצגה, יבגני אריה, מנכ"לית תיאטרון גשר, לנה קריינדלין, יו"ר תיאטרון גשר, אלי זהר, יו"ר עמותת הידידים של התיאטרון, ישראל מקוב, ומנהלת עמותת הידידים, רותי היילפרן. 

נשיא המדינה, שמעון פרס, עלה בתום ההצגה לבמה ובירך את הבמאי וצוות השחקנים. בין היתר אמר כי "זהו המחזה הכי תיאטרלי, אבל הכי אמיתי שראיתי. יש בהצגה אמת היסטורית, ויבגני אריה עשה מלאכת בימוי גאונית באמצעות צוות כישרוני בצורה יוצאת מן הכלל".

מנכ"לית תיאטרון גשר, לנה קריינדלין, אמרה בסוף הערב כי: "זהו ערב מאוד מרגש ומיוחד לתיאטרון גשר. זו הזדמנות עבורנו להודות לברונו לנדסברג ולבוריס קרסני על תרומה משמעותית. ההצגה הזאת גם לא הייתה יוצאת לפועל ללא עזרת בנק הפועלים, הקרן ע"ש נירה מקוב ועופר קרז'נר. אני רוצה להודות באופן מיוחד גם לשני אנשים שעומדים לצד גשר לאורך כל הדרך ישראל מקוב ועו"ד אלי זהר".