החלו החזרות לפיניטה לה קומדיה

החלו החזרות לפיניטה לה קומדיה

החלו החזרות לפיניטה לה קומדיה

החלו החזרות לפיניטה לה קומדיה

החלו החזרות להצגה "פיניטה לה קומדיה" סאטירה בעיבוד מאת רועי חן ובבימויו של אלכסנדר מורפוב, הבמאי הבולגרי החתום גם על ההצלחות "דון ז'ואן" ו"פרימה דונה".

סמיון חי עם אשתו ועם חמותו בדירה קטנטנה, הוא מובטל כבר שנתיים, החיים לא מחייכים לו והמוצא היחיד שעולה במוחו הוא – להתאבד. עקב השמועה על התאבדותו מגיעים שכנים שבמקום לנסות להצילו, מנצלים את ההתאבדות שלו לקידום האינטרסים שלהם, ומבקשים ממנו להתאבד למען סיבות נעלות, שיעלו את קרנם: אמנות, אהבה, צבא, מסחר ודת. התאבדותו העתידית של הגיבור הופכת לאירוע חגיגי שכולם מצפים לו. האם אכן יתאבד, ואם כן – למען מה? למען מי?

הסאטירה "המתאבד" נכתבה ב-1928 בברית המועצות הסובייטית ונאסרה על ידי הצנזורה. המחזה הועלה רק ב-1990, כשניקולאי ארדמן כבר לא היה בין החיים כדי לחזות בהצלחה הכבירה של המחזה ולהעלאותיו המרובות ברחבי העולם.

העלילה, למרבה הצער, הולמת להפליא את ישראל של 2013 כשאנשים מגיעים לקץ היכולת, והסביבה לא בוחלת בניצול ציני של סבל הזולת. הגיבור הוא אדם שאיבד את השליטה על חייו, ולא פחות גרוע מכך – על מותו.

בעקבות שתי ההפקות המצליחות "דון ז'ואן" ו"פרימה דונה" חוזר הבמאי אלכסנדר מורפוב לתיאטרון גשר ומייצר אירוע תיאטרוני קרנבלי, מפתיע ומשמעותי, המחדד את הזעקה לצדק חברתי או לפחות לחמלה אנושית הדדית.