החלו החזרות לפיניטה לה קומדיה

החלו החזרות לפיניטה לה קומדיה

החלו החזרות לפיניטה לה קומדיה

החלו החזרות לפיניטה לה קומדיה

החלו החזרות להצגה "פיניטה לה קומדיה" סאטירה בעיבוד מאת רועי חן ובבימויו של אלכסנדר מורפוב, הבמאי הבולגרי החתום גם על ההצלחות "דון ז'ואן" ו"פרימה דונה".

סמיון חי עם אשתו ועם חמותו בדירה קטנטנה, הוא מובטל כבר שנתיים, החיים לא מחייכים לו והמוצא היחיד שעולה במוחו הוא – להתאבד. עקב השמועה על התאבדותו מגיעים שכנים שבמקום לנסות להצילו, מנצלים את ההתאבדות שלו לקידום האינטרסים שלהם, ומבקשים ממנו להתאבד למען סיבות נעלות, שיעלו את קרנם: אמנות, אהבה, צבא, מסחר ודת. התאבדותו העתידית של הגיבור הופכת לאירוע חגיגי שכולם מצפים לו. האם אכן יתאבד, ואם כן – למען מה? למען מי?

הסאטירה "המתאבד" נכתבה ב-1928 בברית המועצות הסובייטית ונאסרה על ידי הצנזורה. המחזה הועלה רק ב-1990, כשניקולאי ארדמן כבר לא היה בין החיים כדי לחזות בהצלחה הכבירה של המחזה ולהעלאותיו המרובות ברחבי העולם.

העלילה, למרבה הצער, הולמת להפליא את ישראל של 2013 כשאנשים מגיעים לקץ היכולת, והסביבה לא בוחלת בניצול ציני של סבל הזולת. הגיבור הוא אדם שאיבד את השליטה על חייו, ולא פחות גרוע מכך – על מותו.

בעקבות שתי ההפקות המצליחות "דון ז'ואן" ו"פרימה דונה" חוזר הבמאי אלכסנדר מורפוב לתיאטרון גשר ומייצר אירוע תיאטרוני קרנבלי, מפתיע ומשמעותי, המחדד את הזעקה לצדק חברתי או לפחות לחמלה אנושית הדדית. 

 
חזרה לכל החדשות

לוח הצגות

הצגות קרובות:
יום ו' 21.09.2018 שעה 14:00
לרכישת כרטיס לחצו כאן

חדשות

מידע שימושי על נגישות האתר

תיאטרון גשר יציג בארה"ב ובקנדה את ההצגות "הדיבוק" ו"במנהרה" - ויתארח בפסטיבלים ותיאטראות בטורונטו, ניו יורק ופיטסבורג


הבמאי נועם שמואל יעלה בבכורה ישראלית את הרומן הראשון של הסופר האמריקני ממוצא אפגני

ההצגה "יאקיש ופוצ'ה" בפסטיבל בסיביו

מאיה זיו מתכנית "העולם הבוקר" משתפת את התרשמותה מהצגות הילדים שלנו

הבוקר קיימנו מסיבת עיתונאים בנושא הפסטיבל בהשתתפות ראש העיר, מר רון חולדאי, לנה קריינדלין, מנכ"ל תיאטרון גשר, נעם סמל, המנהל האמנותי של הפסטיבל, אורי שובל, מנכ''ל המישלמה ליפו, סגן שגריר טורקיה בישראל, אומט דניז, רועי חן, דרמרטורג תיאטרון גשר.

"הצגה שהיא כמו חלום, ממש כישוף תיאטרלי, זוהרת כמו יהלום, גם ללא מילים" הארץ על מקבת - גרסה ללא מילים

קליפ מחדר החזרות

"יפה להפליא...דרמה אנושית רגישה ומשכנעת. הצגה שכדאי לצפות בה... בימוי מיוחד אינטליגנטי ומקורי" ידיעות אחרונות


חדשות נוספות