החלו החזרות ל"מסעות אודיסאוס"

החלו החזרות ל"מסעות אודיסאוס"

 החלו החזרות ל"מסעות אודיסאוס"

החלו החזרות ל"מסעות אודיסאוס"

השבוע החלו בתיאטרון גשר החזרות להצגת הילדים "מסעות אודיסאוס".

ההצגה שתעלה לראשונה בחופשת חג הפסח הקרוב נכתבה על ידי רועי חן על פי האפוס היווני הקלאסי של הומרוס.

את ההצגה תביים שיר גולדברג, ואת המוסיקה להצגה ילחין דניאל סלומון.

זוהי הפעם הראשונה שתיאטרון גשר מעלה הצגת ילדים.

ההצגה מומלצת לצפיה מגיל 6 ומעלה.

 

אבא אודי נוסע לעשרה ימים ומשאיר לבנו טל ספר קסום. "אם תקרא בספר הזה – הזמן יעבור מהר יותר" הוא אומר לו.

בספר מסופר על המלך אודיסאוס שיצא למלחמה וניצח. כעת הוא ממהר לשוב הביתה אל אשתו ובנו,  אבל דרכו חזרה מתארכת והופכת לאודיסאה – מסע ארוך ורב תלאות.

אודיסאוס הגיבור המיתולוגי וחבריו האמיצים עוברים הרפתקאות, חלקן מפחידות, אחרות מצחיקות, וכל הרפתקה היא שיעור, משל או חלום המעלה תהיות. הם נאלצים להתמודד עם קיקלופ ענק וסירנות מפתות, לפתור חידות ולבחור בחירות, לחצות  את ממלכת המתים ולהרהר בחיי נצח, ויחד איתם גם הילד הממתין בבית והילדים היושבים בקהל. "מתי אבא יחזור?" שואל טל את אמא והיא מסבירה לו ש"לפעמים לחכות זאת גם אודיסאה".

האודיסאה של הומרוס היא לא רק מיתוס יווני עתיק – היא גם הבסיס לכל סיפורי המסעות שאנו מכירים ויש בה גם סיפור משפחתי פשוט שנוגע לכולנו.  אבא שמנסה להגיע הביתה ואמא ובן שמחכים בכל הכוח.

 

"אנשים שבים וקוראים במיתוסים כי בגרעינם שוכנת אמת מסוימת, בסיסית וחשובה שאנו כל הזמן שוכחים." אומר רועי חן, מחבר המחזה. "גם אנחנו החלטנו לעסוק במיתוס כדי להגיע עם הגיבור שלו למקום שכולנו רוצים להגיע: הביתה. הרעיון הוא לחשוף את הקהל הצעיר לסיפור מסע המתרחש בעולם מיתולוגי של גבורה ופחד, חברות אמת, חשיבות המשפחה, אהבה וחירות הבחירה ככלי לעיצוב החיים. רצינו להפיק לילדים מיתוס עתיק בקצב מודרני, שידבר בקצב שלהם, אבל יצליח לקחת אותם אל העולם שלו, שבו את הקצב קובעים גלי הים המשיטים את הספינה של אודיסאוס".

 

הצגה ראשונה – 16 באפריל 2014