החלו החזרות להצגה הדיבוק

החלו החזרות להצגה הדיבוק

החלו החזרות להצגה הדיבוק

החלו החזרות להצגה הדיבוק

השבוע החלו החזרות להצגה הדיבוק בקריאה ראשונה של הטקסט.

העיבוד החדש להצגה נכתב בהשראת המחזה המקורי מאת ש. אנסקי ויביים אותו יבגני אריה.

חנן (סשה דמידוב) הוא תלמיד ישיבה שמאוהב בלאה (אפרת בן צור), בתו של עשיר העיירה (דורון תבורי). כשחנן שומע שלאה מתחתנת הוא מת משברון לב, אבל במקום להגיע לעולם הבא, הוא נתקע בין שני העולמות, לא מת ולא חי. נשמתו דבקה בה, והוא שב אליה ביום חתונתה כדיבוק, כשד ומצליח לעצור את החתונה. במהלך טקס גירוש הדיבוק, מתגלה גם סודו האפל של האב. ניגונים עתיקים משתלבים בעיבוד המודרני, הקומי פוגש בטרגי והמיסטיקה מתעמתת עם הפסיכולוגיה.

המחזה הדיבוק מאת ש.אנסקי נכתב ברוסית בין השנים 1913-1916 במוסקבה. לאחר מכן, ב-1920, תורגם ליידיש והועלה בוורשה. ב-1922 הועלה בעברית, בתרגום ביאליק ובבימוי ווכטנגוב המהולל, בהבימה, שזה עתה נולדה במוסקבה – ההצגה זכתה להצלחה כבירה, רובינא שגילמה את לאה הפכה לגיבורה לאומית והשאר היסטוריה. 92 שנה לאחר מכן מעלה תיאטרון גשר את גרסתו לסיפור.

משתתפים: אפרת בן צור, ישראל (סשה) דמידוב, דורון תבורי, פירה קנטר, אורי יניב, גלעד קלטר, פיליפ דולב, נטע שפיגלמן, ליליאן רות, ויטלי פוקס, נעה קולר ואלכסנדר סנדרוביץ'.

תפאורה: סיימון פסטוך, מוסיקה: אבי בנימין, תלבושות: סטפניה גראורוגקייטה, תאורה: איגור קפוסטין, דרמטורגית: קטיה ששונסקי, עוזר במאי לשפה ודיבור: יוני לוקאס.

 

הצגה ראשונה - 13 בינואר 2014