החלו החזרות להצגה אנטי

החלו החזרות להצגה אנטי

החלו החזרות להצגה אנטי

החלו החזרות להצגה אנטי

הבוקר החלו החזרות להצגה "אנטי" שתועלה בתיאטרון גשר בכיכובם של שמואל וילוז'ני ורות רסיוק. שמואל וילוז'ני, שחקן תיאטרון הקאמרי, משחק לראשונה בתיאטרון גשר. ההצגה מבוססת על המחזה הצרפתי הנודע של זַ'אן אַנוּי שכתב נוסח מודרני למחזה היווני הקלאסי "אנטיגונה" מאת סופוקלס. ההצגה בבימויו של יבגני אריה ובעיבודו של רועי חן וצפויה להעלות בינואר 2013.  

זהו סיפורה של הנערה אנטיגונה, ששני אחיה רצחו זה את זה. אח אחד נקבר כגיבור, והאח השני הוכרז כאויב העם וגופתו הופקרה טרף לעופות השמיים. קריאון שליט העיר ודודה של אנטיגונה, אסר להתקרב לגופה וציווה כי כל מי שינסה לכסות אותה בעפר יוצא להורג. אנטיגונה יוצאת עם את-חפירה קטן לקבור את אחיה, והיא יודעת שזה עלול להיגמר במוות. את אנטיגונה תגלם השחקנית הצעירה רות רסיוק שהצטרפה לאחרונה לגשר ומשחקת בהצגות יונה ונער, בין לילה ובין שחר ופרימה דונה. זהו לה תפקיד ראשי ראשון בתיאטרון. עוד ישחקו ישראל (סשה) דמידוב, הנרי דויד, גבריאלה ברשמן/קארין סרויה, ליליאן רות, שיר שנער, פאולו אדוארדו מואורה, גור קורן, דוד זיסלסון, ויטלי פוקס. מיכאל קרמנקו יעצב את התפאורה והתלבושות ואבי בנימין ילחין את המוסיקה. ההצגה תהיה בהשתתפות תזמורת חיה.

אנטי הוא סיפורה של נערה שהלכה נגד החוק ובעד הלב, שכמו אבא שלה, אדיפוס המלך, גם היא רצה אל זרועות הגורל האכזר, סיכנה את ארוסה, את אחותה ואת כל היקר לה – כי החליטה להתמרד מול הסדר הקיים. זַ'אן אַנוּי, שכתב את המחזה בשלהי מלחמת העולם השניה, ב- 1944, כתב מחזה בקצב מהיר, הדיבור "התנקה מפאתוס" ואת לב המחזה תפס הוויכוח הפוליטי-הומני, הקולקטיבי-אישי.

תיאטרון גשר מציג הפקה גדולה ופיוטית, לא על עולם עתיק שאיננו, גם לא על המציאות שהיתה בזמן כתיבת המחזה של אנוי, אלא על עולמנו שלנו. זהו דיון נוקב בין שליט לנערה הדורש לבחור צד, והדבר אינו פשוט כפי שנדמה. בחיינו היום יש הכל חוץ מרעיון שבאמת כדאי למות למענו. אבל עם האווירה בימינו ובמדינתנו, אולי לא רחוק היום בו נערה אחת תהפוך את השליטים שלנו ואת עולמנו.