גשר מתחיל שנה חדשה

גשר מתחיל שנה חדשה

גשר מתחיל שנה חדשה

גשר מתחיל שנה חדשה

תיאטרון גשר שמח לפתוח את השנה עם שתי הצגות חדשות.

 הצוות שהביא לכם את ההצגה I LOVE YOU לנצח, אבל... מעלה עכשיו את החיים בשלוש גרסאות מאת יסמינה רזה, המחזאית הצרפתית שאחראית למחזות הנפלאים "אלוהי הקטל" ו"אמנות".

אמיר וולף יביים את גלעד קלטר, נעה קולר, נטע שפיגלמן ויובל ינאי בקומדיה מעודנת המספרת על שני זוגות בורגניים מודרניים הנפגשים לארוחת ערב. הזוג המארח שכח בכלל מכל הסיפור ומנסה לאלתר כיבוד ולנסות להרדים את הילד בו זמנית. כולם אומרים את המשפטים שכולנו אומרים, כולם מתחנחנים, מפלרטטים, מתאכזבים, מצחקקים ופולטים שקרים מטופשים לצד אמיתות נוקבות ואז... הכל מתחיל מהתחלה... ואז... הכל שוב מתחיל מההתחלה. המחזאית הצרפתיה שזכתה להכרה עולמית, בודקת במעבדת התיאטרון כיצד והאם אנו משתנים אם מריצים את סרט החיים אחורה ולוחצים שוב "הרץ", עם שינויים קלים...

 התרגשות לא קטנה לקראת עלייתה של ההצגה החדשה אנטי מאת ז'אן אנווי, בבימויו של המנהל האמנותי, יבגני אריה.

זהו סיפורה המוכר של אנטיגונה מאת סופוקלס בעיבוד מודרני, קצב מהיר והפקה גדולה. הוא לא מתרחש בעולם עתיק שאיננו, אלא במציאות העכשווית שאנו מכירים. זהו דיון נוקב בין שליט לנערה הדורש לבחור צד, והדבר אינו פשוט כפי שנדמה. אנטיגונה הנוכחית היא נערה מתבגרת מודרנית, עוצמתית ומרדנית, רגשנית וטהורה שרוצה הכל ועכשיו, וקל להזדהות איתה. האם באמת קרוב היום בו נערה אחת תהפוך את השליטים שלנו ואת עולמנו?

בהצגה זו יישחק, בפעם הראשונה בתיאטרון גשר, שמואל וילוז'ני, לצידם של כמה מהשחקנים הנחשבים והותיקים של התיאטרון.

 אל שתי הצגות אלו תתווסף בקרוב מאוד הצגה נוספת, רמז – וואסה. עידכונים בקרוב.