תמונות מחיי נישואין (2017)

תמונות מחיי נישואין (2017)

תמונות מחיי נישואין (2017)

תיאטרון הקאמרי ותיאטרון גשר מציגים:

תמונות מחיי נישואין

מאת אינגמר ברגמן

תרגום: גלעד קמחי ואיתי טיראן

בימוי: גלעד קמחי

משתתפים: אפרת בן-צור/ירדן ברכה ואיתי טיראן/מנשה נוי 

 

אורן אריין, אבי גלוזמן, גיל שינקין, איתי לאור, גל אביצור,עידו מרקוביץ

 

 

 

 

המחזה מביא את סיפורם של יוהן, מרצה באוניברסיטה, שנוטש את אשתו מריאן- עורכת דין, ואת שתי בנותיהם, לטובת אושר מדומה בחיקה של פאולה, בת ה-23.

המחזה עוקב אחר התפוררות התא המשפחתי ומתאר את הלם הפירוד.
במבט חריף, לעתים אכזר, לעתים משעשע, ברגמן מתאר את הכוחות המניעים את חיי הזוג ואת הלחצים המופעלים על הנפשות הפועלות.

להצגות נוספות לחצו כאן
יוהן: איתי טיראן, מנשה נוי
מריאן: אפרת בן-צור, ירדן ברכה

"הצגה מטלטלת, שחושפת את החולשות האנושיות, ואת הבורות שלנו, בכל מה שקשור לרגשות. חוויה רגשית חזקה בזכות הטקסט הנוקב, הבימוי והמשחק של טיראן ובן צור" (רשת ב')

"מחזה המופתי של אינגמר ברגמן עלה על הבמה... בזכות הבימוי של גלעד קמחי, הפסקול, התפאורה והתלבושות המוקפדות, ובעיקר בגלל המשחק הכן, הוא פוגע בול במטרה" (וואלה!) 

 

"הצגה מרגשת במיוחד, כשרגעי המשחק מתעלים כאן לדואט רב-עוצמה בין טיראן לבן צור. שיתוף פעולה בין הקאמרי לגשר מצליח מעל ומעבר, וכל שנותר הוא לצפות לקופרודוקציות נוספות בין שני התיאטראות". (מעריב)

"אפרת בן צור היא מריאן מרתקת בכל פני התפקיד הזה...  מגוון זיקוקי משחק זוהרים"(הבמה)

"מדובר בהצגה חכמה, יפה, רגישה, כואבת ומלאת חמלה אנושית. 5 כוכבים. אל תחמיצו!"  

(ידיעות אחרונות)

"זוהי הצגה שאיאפשר להישאר אדישים אליה. היא מטלטלת ומרתקת גם בתוכן וגם בצורה".(כלכליסט)

"החשיבה הרבה שהושקעה בהפקה אינה מובנת מאליה, ועל כך יש להודות ולשמוח. התפאורה נהדרת, מלאת פרטים בעלי משמעות"  (הארץ)

 "הבימוי, התפאורה, המוסיקה והמשחק המעולה והכן הם מלאכת מחשבת. תיאטרון במיטבו. מסע חייהם של הדמויות על תהפוכותיו, ריגש אותי והותיר בי חותם עמוק. מומלץ ביותר"  (מוטק'ה)

 "הבחירה באיתי טיראן ואפרת בן צור לתפקיד יוהן ומריאן מביאים את ההצגה בבימויו המופלא של הבמאי גלעד קמחי לשיאים חדשים. משחקם הטבעי והזורם, והכימיה בין השניים, משאירים את רישומם על הקהל שלא הפסיק למחוא כפיים. הצגה  של שחקנים מעולים בהנהגת הבמאי המוכשר גלעד קמחי, מומלצת ביותר!"

 (מה למה)

"תיאטרון במיטבו...מדובר בשני שחקנים מעולים, אבל דומה שהם מצליחים להוציא כאן אחד מהשנייה את המיטב. תחת שרביט הקסם של קמחי הם לא מפספסים אף ניואנס ומדייקים בכל פרט קטן... יצאתי מוקסמת ונפעמת. נהדר. זהו".(אורית הראל – מבקרת ומדברת)

 "אפרת בן צור בתפקיד מריאן ואיתי טיראן בתפקיד יוהן. שניהם במשחק נפלא, ממלאים לגמרי את הבמה, ונראה שאין צורך באף אחד נוסף. הם גורמים לנו לצחוק איתם, להתרגש איתם ולא פחות, לכאוב איתם. מוזמנים לצפות בהפקה המרשימה של גשר והקאמרי, מבטיחה שיהיה לכם מעניין…" (סלונה)

"ההצגה היא דואט. שתי דמויות. שני שחקנים. שני תיאטראות והתוצאה של הדואט הזה היא פיסת חיים אנושית, רגישה ונוגעת ללב" (מפרגנת)